اصول فنگ شویی در دکوراسیون منزل

 بهاره نوروزی  1396/9/8 خانه و دکوراسیون   767
فنگ شویی

اصول فنگ شویی در دکوراسیون منزل

با فنگ شویی آرامش و زیبایی را به منزل خود بیاورید

فنگ شویی به نوعی هنر باستانی شرقی بوده که در این علم و هنر به ما می گوید که کدام جسم دارای انرژی بیشتر در کدام نقطه است و با قرار دادن صحیح هر وسیله ای در جای مناسب بهترین چیدمان به وجود می آید و محیط ما تبدیل به محیطی زیبا و فوق العاده پر انرژی می شود که بستر مناسبی برای رسیدن به موفقیت و پیروزی می باشد.

دکوراسیون هایی که با اصول فنگ شویی چیدمان و طراحی می شوند معمولا باعث آرامش شده و افراد در این منازل و محیط ها به هیچ وجه دچار افسردگی و دلسردی نمی شوند و مورد پسند همگان با هر سلیقه ای قرار می گیردچرا که در انتخاب و طراحی چیدمان تنها اصول هنری مد نظر نبوده و اصول روانشناسی و انرژی درمانی نیزدر کار است. از طرفی در علم فینگ شویی اعتقاد بر این است که محیط منزل هر شخص بازتابی از درون اوست. هر چقدر منزل با آرامش بیشتری دکور شود نشان از آرامش درونی شخص و بلعکس می باشد.


اگر بخواهیم فنگ شویی را لغت به لغت ترجمه کنیم به معنی باد و آب است و به این معناست که از حرکت باد و آب و به کار بردن درست عناصر مادی انرژی خوبی در محیط زندگی ما جریان پیدا می کند.


خاستگاه فنگ شویی قاره آسیا است به همین خاطر قوانینش برای ما ایرانیان بیگانه و نا آشنا نیست و بسیاری از راه کار هایش از قدیم در فرهنگ ما نیز وجود داشته و بخشی ازباور های کهن ما بوده.


به عنوان مثال خونه تکونی که مردم ما همیشه قبل از بهار انجام میدن و آلودگی هایی که در طول سال ایجاد شده و بی نظمی هایی که به خاطر استفاده مداوم از وسایل در طول سال به وجود آمده راپاکسازی می کنن و با انرژی جدید و تازه به استقبال سال جدید می روند
شاید در زندگی خودتان با مواردی برخورد کرده باشید که خرید یا اجاره محل جدیدی برای کار یا زندگی شما باعث شده تا تغییراتی خوب در زندگی شما به وجود بیاید و در مکالماتتان این کیفیت را این طور بیان کنید که این خونه برامون اومد داشته یا برامون خوش یمنه و هرکسی در اون زندگی کنه شانس میاره.

 

گاهی اوقات هم وقتی محل زندگی قبلی و فعلی خودتون را مقایسه می کنید می بینید که در خانه قبلی وضع کار و حرفه خوبی نداشتین ولی در این خانه وضع کارتان بهتر شده و در عوض مشکلات دیگری پیدا کردین و یا مثلا وقتی مهمونی میرین ممکنه یه جا علی رغم این که زیاد با افراد آشنا نیستین، ولی احساس راحتی و صمیمیت کنید ولی در عوض جای دیگه بدون هیچ علت مشخصی احساس ناراحتی کنید.

 

واقعیت اینه که بسیاری ازین مشکلات و تغییرات زندگی با وضعیت محیط زندگی ما و چگونگی قرار گرفتن وسایل ما در این محیط ارتباط داره و فنگ شویی به ما کمک می کنه تا این ارتباط را بشناسیم و جنبه های مثبت را تقویت و نقاط ضعف را بر طرف نماییم.

چند اصل ساده در فنگ شویی دکوراسیون منزل برای گردش انرژی بیشتر در محیط :

کاناپه
 

اصول فنگ شویی در دکوراسیون


کاناپه را پشت به دیوار و با فاصله زیادی از ورودی طوری قرار دهید که دید کامل به درب ورودی داشته باشید. بین کاناپه و دیوار نیز باید کمی فضا باشد. اگر اتاق شما دیوار به اندازه کافی ندارد می توانید پشت کاناپه را یک کنسول با چراغ یا شمعدانی های بلند و محکم گذاشته تا احساس امنیت بکنید. برای اطمینان بیشتر یک آینه در مقابل قرار دهید تا بتوانید در آینه پشت سرتان را ببینید.

اشتباهات چینش کاناپه از نظر فنگ شویی این است که اگر کاناپه با فاصله زیادی از مبل های تک نفره و یا صندلی ها قرار بگیرد باعث می شود که شما نتوانید به راحتی با همدیگر صحبت کنید چون فاصله زیادی از هم دارید. در واقع فاصله مبل ها باید حداقل به ندازه ای که بتوان فنجان قهوه و یا کتابی را آن جا قرارداد باشد. مبل ها را باید طوری قرار دهید که هنگام راه رفتن بین آن ها پای شما به مبل ها اصابت نکند. و یا هنگام وارد شدن به اتاق پشت مبل سمت شما نباشد. و اما در مورد عسلی ها باید بگویم که اشکال مربع و مستطیلی به خاطر زاویه دار بودنشان مناسب نیستند بهتر است که عسلی ها گرد باشند. چون باعث می شود انرژی بیشتری در جریان باشد. البته برای اتاق نشیمن ترکیبی از اشکال مختلف لازم است زیرا هرکدام سمبل یکی از عناصر طبیعت هستند. به عنوان مثال مربع نماد کره زمین، مستطیل نماد چوب، مثلث نماد آتش و دایره و بیضی نماد فلز هستند.

پنجره ها و رنگ ها
 

اصول فنگ شویی در دکوراسیون


آیا پوشاندن پنجره ها کار درستی است؟ این مسئله بستگی به احساس خود شما دارد. بعضی ها دوست دارند که از پنجره منظره بیرون را ببینند ولی بعضی دیگر احساس خوبی در این رابطه ندارند. در کل اگر پنجره بزرگی دارید، انرژی زیادی را از داخل خانه خارج می کند، شمامی توانید با استفاده از پرده های بلند و یا قرار دادن گلدان جلوی پنجره، انرژی بیرون رفته را دوباره به داخل خانه بازگردانید.

مواقعی هست که شما دلتان نمی خواهد پنجره را با پرده بپوشانید. از طرفی پنجره شما رو به دیوار همسایه باز می شود. برای رفع این مشکل می توانید با نصب یک پرده نازک حریر منظره دیوار همسایه را کم رنگ تر کنید. همچنین می توانید یک شیء کریستالی از پنجره آویزان کنید. نظر خیلی ها این است که تلویزیون نباید در اتاق نشیمن باشد ولی اگر می خواهید که یک نقطه کانونی در اتاق باشد، تلویزیون آپشن خوبی است. تمام گوشه کنار تاریک خانه را با لامپ نورانی کنید. تاریکی در بعضی نقاط منزل نشان دهنده نادیده گرفتن بعضی از جنبه های زندگی می باشد.

رنگ ها
 

اصول فنگ شویی در دکوراسیون


رنگ ها ی تند در قسمت های عمومی منزل مثل اتاق پذیرایی بسیار مناسب هستند. رنگ قرمز نیروبخش و رنگ های آبی و بادمجانی انرژی بخش هستند. سعی کنید اتاق را پر از وسایل و دکوری هایی کنید که مفهوم دارند. اگر نظرتان این است که با این کار اتاق شلخته می شود می توانید تمام آن ها را در قفسه ها و دکوری ها قرار دهید. اگر وسیله ای در اتاق هست که به آن علاقه زیادی دارید، آن را جایی قرار دهید که به راحتی به چشم بخورد چون وقتی با دیدن ان انرژی گرفته و در مقابل، آن انرژی را به کل اتاق بازخورد می دهید.

 

طراحی سایت ارزان - گره نرم افزاری آیدین

نظرات

مطالب مشابه

پست های تصادفی

آرشیو

لینک های مرتبط