انتخاب لباس مناسب برای پوشاندن معایب بدن

 بهاره نوروزی  1396/10/12 مد و لباس   1678
پوشاندن معایب بدن

پوشاندن معایب بدن کار دشواری نیست. با انتخاب مدل مناسب لباس می توانید معایب اندام های بدنتان را بپوشانید و زیباتر به نظر برسید. در این جا نکاتی برای پوشاندن معایب بالاتنه، میان تنه و پایین تنه آورده شده است. با مطالعه این نکات شیک پوش تر بوده و بی نقص لباس بپوشید.


حتما بخوانید: چگونه لباس بپوشیم تا زیباتر و جوان تر به نظر برسیم؟


افرادی که گردن های بلندی دارند

برای پوشاندن معایب بدن این افراد باید از یقه های باز مانند یقه گرد و خشت و یقه هفت استفاده کنند.

معایب شانه ها

افرادی که شانه های کوتاهی دارند باید از اپل و آستین پفی و سرشانه چین دار استفاده کنند و افرادی که شانه های پهنی دارند نباید از این مدل آستین ها استفاده کرده و آستین بارانی مناسب آن ها است.

پوشاندن معایب بدن

معایب بالاتنه

کسانی که بالاتنه ی بلندی دارند باید بیشتر از بلوز و دامن و بلوز و شلوار و لباس های دو تکه استفاده کنند و افرادی که بالاتنه ی کوتاهی دارند باید لباس های یک سره مثل پیراهن و سرهمی استفاده کنند.

معایب سینه ها

کسانی که سینه های درشتدارند باید از پارچه های ساده و تک رنگ و برش های صاف از وسط سرشانه استفاده کنند. این افراد باید از برش های عصایی در مدل لباسشان بپرهیزند. کسانی که سینه های کوچک دارند باید از یقه های مدل دار و چین دار و پنس کنار سینه و برش عصایی استفاده کنند.

معایب باسن

کسانی که باسن های بیش از حد بزرگی دارند باید بیشتر از لباس های راسته استفاده کنند . بهتر است قسمت بالاتنه را چسبان کرده و پایین تنه را راسته بپوشند. این افراد نباید مدل های خمره ای و ماهی بپوشند.افرادی که باسن های کوچک دارند بهتر است بیشتر از مدل های کمری استفاده کنند.

شکم بزرگ

این افراد نباید در قسمت شکم از ساسون استفاده کنند. بهترین طرح پارچه برای آن ها راه راه عمودی است و بهتر است برای دامن و شلوارشان از کمر سر خود استفاده کنند.

 

معایب قد

قد بلند ها از لباس های فن و کمی گشاد رنگ روشن استفاده کنند. دامن های کوتاه برای آن ها بهترین انتخاب است.


حتما بخوانید: هفت ترفند دخترانه برای پوشیدن کفش پاشنه بلند


استفاده از ماکسی های یک سره و تنگ و بلند آن ها را مانند مداد می کند و برعکس همین کار را قد کوتاه ها انجام دهند و لباس های بلند و یک سره و ماکسی و دامن های بلند بپوشند.

معایب لاغری و چاقی

افراد لاغر باید از لباس های چین دار و رنگ روشن و پارچه های طرحدار با گل های درشت استفاده کنند. افراد چاق باید از لباس های تیره و رنگ های ساده و تنگ استفاده کنند. هر چه مدل کمتری داشته باشند لاغر تر به نظر می رسند. لباس هایی با طرح های ریز و خطوط عمودی برای آن ها مناسب است. پیلیسه های عمودی هم انتخاب خوبی است.

آستین

افرادی که دست های لاغر دارند بهتر است از آستین های بلند و پاکتی استفاده کنند. افراد با دست های تو پر می توانند آستین های کوتاه را انتخاب کنند. برای اینکه بازوها لاغر تر به نظر برسند آستین تنگ تا ساق دست مناسب است.

روسری

خانم هایی که پوست سبزه دارند بهتر است از رنگ های ملایم استفاده کنند و افرادی که پوست روشن دارند رنگ های تند بی حالی و بی روحی چهره ی آن هارا خنثی خواهد کرد.

مربوط به بخش مد و لباس

منبع : کتاب هنر خانه داری تالیف فاطمه صباغ اف

 

 

طراحی سایت ارزان - گره نرم افزاری آیدین

نظرات

مطالب مشابه

پست های تصادفی

آرشیو

لینک های مرتبط