تزئین دکوراسیون دیوار3 ،دکوراسیون دیوار پشت تلویزیون و تی وی روم

 بهاره نوروزی  1398/2/6 خانه و دکوراسیون   5758
دیوار پشت تلویزیون

تزئین دکوراسیون دیوار3 ،دکوراسیون دیوار پشت تلویزیون و تی وی روم

چندین نمونه طراحی دکوراسیون دیوار پشت تلویزیون و تی وی روم به همراه توضیحات

در قسمت های اول و دوم طراحی دکوراسیون دیوار،  به چند روش برای طراحی پرداختیم و در این قسمت به صورت ویژه به موضوع دیوار تلویزیون می پردازیم. معمولا در طراحی دکوراسیون منازل یکی از مهمترین دیوارها طراحی دکوراسیون دیوار پشت تلویزیون و تی وی روم است. بسته به این که شما می خواهید چقدر به تلویزیون خود در منزل دید داشته باشید دیوار مورد نظر را انتخاب می کنید. معمولا بهتر است نور مستقیم پشت و یا جلو تلویزیون شما نباشد.

مانند تصویر بالا که برای تلویزیون دیوار مجاور پنجره انتخاب شده است.

نحوه انتخاب دکوراسیون برای تی وی روم

می توانید دیواری را انتخاب کنید که مقابل آشپزخانه است چراکه یک سمت منزل احتمالا دارای دکور آشپزخانه باشد سمت مقابل دکور تلویزیون یک سمت هم پرده و پنجره ها و مقابل آن دکوراسیون پذیرایی و مبل ها. به این صورت از تراکم زیاد جلوگیری شده و تنوع لازم به وجود می آید. پس از این که دیوار مناسب را انتخاب کردید.حال نوبت به انتخاب سایز تلویزیون مناسب می باشد.

با توجه به تصویر بالا اگرفضای کوچکی دارید مناسب نیست که تلویزیون بیش از اندازه بزرگی داشته باشید.

می توانید برای استقرار تلویزیون از میز تلویزیون استفاده کنید و یا آن را روی دیوار نصب کنید. برای طراحی دکوراسیون دیوار تلویزیون از متریال های گوناگونی می توان استفاده کرد. به خاطر این که در زندگی های امروزی افراد بیشترین زمان رو صرف تماشای تلویزیون می کنند می توانید این دیوار را به نوعی برجسته تر کنید چرا که تاثیر زیادی در دیده شدن دکوراسیون منزل شما دارد. با استفاده از رنگ آمیزی یا کاغذ دیواری متفاوت و یا استفاده از نورپردازی خاص و جالب و یا می توانید از سنگ های دکوراتیو یا دیوارکوب های چوبی استفاده کنید.

حتی دیوار ساده را هم می شود با استفاده از کنسول ساده و زیبا و شلف و تعدادی گلدان شیک و مدرن طراحی کرد. فقط در نظر داشته باشید سعی کنید همیشه اصل سادگی را فراموش نکنید و در اطراف تلویزیون از رنگ های متنوع و دکورهایی که ثابت نیستند استفاده نکنید. منظور از دکورهایی که ثابت نیستند مثلا از رقص نور برای نورپردازی استفاده نکنید چون موجب آشفتگی و بی نظمی می شود و اینکه مثلا از آکواریوم به هیچ عنوان در اطراف تلویزیون استفاده نکنید. چون خود آکواریوم به نوعی تلویزیون است و باید در نقطه ای متمر کز قرار گیرد. سعی کنید نهایتا از دو یا سه رنگ در طراحی این دیوار استفاده کنید.  یک تابلو نقاشی با نقش شلوغ هم توصیه نمی شود. کلا اجازه بدهید تنها تصویری که خودنمایی می کند تصویر تلویزیون شما باشد و شما فقط ضمینه ی مناسب را به وجود آورید.

در تصویر بالا با وجود اینکه در کنار تلویزیون از شومینه که عنصری متحرک است استفاده شده اما آشفتگی بصری به وجود نیامده چرا که بک گراند شومینه سیاه بوده و مثل آکواریوم رنگارنگ نیست. با این مثال شاید آکواریومی که تماما سفید بوده و همه ی ماهی های داخل آن قرمز باشند ایده ی جالب و منحصر بفردی برای یک دکور شیک کنار تلویزیون به همراه ضمینه ی سنگ دکوراتیو طوسی و شلف های سفید باشد.

این نمونه بسیار مناسب زمان هایی است که نمیتوان در ساختار کلی دخل و تصرفی کرد و روی یک ضمینه ی رنگ ساده با شلف و قفسه های شیک و کتاب گلدان طراحی را انجام داده است.

در تصویر بالا از باکس ام دی اف با طرح چوب و قطر کم سرتاسری تا بالا برای پشت تلویزیون انتخاب شده است. برای جلوگیری از یکنواختی و ایجاد تنوع متریال کنسول از رنگ و جنس سفید انتخاب شده. دقت کنید که گل ها نیز متناسب با طرح سفید رنگ هستند.

در تصویر بالا هم از کامپوزیت سه بعدی برای دیوار پشت تلویزیون استفاده شده و سپس دیوار نورپردازی شده است. این کاری بسیار جالب است که همیشه جواب می دهد.

شما می توانید تلویزیون را مانند تصویر بالا روی کنسول قرار دهید. ترکیب رنگ کنسول با ضمینه ی سفید بسیار زیبا و انرژی بخش است.

ساده ی ساده فقط و فقط با یک کاغذ دیواری متناسب با سایر اجزا و در عین حال متفاوت.

با استفاده از سنگ دکوراتیو و نورپردازی.

اگر در تمامی نمونه ها دقت کرده باشید همان طور که گفتیم دیوار مجاور پنجره انتخاب شده است.

امیدوارم با استفاده از مطالب فوق بهترین و زیباترین دکوراسیون دیوار پشت تلویزیون و تی وی روم را انجام دهید و از تماشای آن لذت ببرید.

>> نوشته شده توسط bhn <<

طراحی سایت ارزان - گره نرم افزاری آیدین

نظرات

مطالب مشابه

مطالب مرتبط

پست های تصادفی

آرشیو

لینک های مرتبط