تست روانشناسی سنجش میزان اعتماد به نفس

 بهاره نوروزی  1396/9/13 مشاوره و روانشناسی   806
تست روانشناسی

تست روانشناسی سنجش میزان اعتماد به نفس

به کمک این تست روانشناسی میزان اعتماد به نفس خو را اندازه گیری نمایید

اعتماد به نفس یکی از مهمترین فاکتورهای شخصیتی است که به موجب آن افراد می توانند با سایرین ارتباط برقرار کنند و در موقعیت های مختلف شغلی و اجتماعی قرار بگیرند راه کارهای مختلفی برای افزایش اعتماد به نفس وجود دارد . در ادامه یک تست روانشناسی جالب برای سنجش میزان اعتماد به نفس شما آورده ایم.

طریقه ی انجام این تست به این گونه است که شما به سوالات تستی صادقانه پاسخ گفته و با توجه به تعداد گزینه های پاسخ جواب تست را مطالعه می کنید.

1. به همراه دوست خود در یک کلاس ورزشی ثبت نام کرده اید. اما یک روز دوست تان نمی تواند به کلاس بیاید. شما چه کاری انجام می دهید؟

الف) به جای این که تنها به کلاس بروید، آن را کنسل می کنید.

ب) به کلاس ورزشی می روید. اما برای این که با جمعیت حاضر در کلاس برخورد نداشته باشید؛ در یک گوشه به تنهایی ورزش می کنید.

ج) لباس های ورزشی را به تن کرده و شروع به نرمش می کنید. از آن جایی که دوست تان در کلاس حضور ندارد، با شخص دیگری همراه می شوید.

  1. در یک جلسه کاری:

الف) در فضای میان دیوار و آب سرد کن می نشینید و سعی می کنید توجه کسی را جلب نکنید.

ب) جهت خرید یک چای ساز جدید برای شرکت از سایر همکاران امضاء جمع می کنید.

ج) در نزدیک ترین مکان به رئیس نشسته و خود را برای پاسخ دادن به سوالات احتمالی آماده می کنید.

  1. نظر شما در مورد عکس گرفتن چیست؟

الف) فقط در شرایطی که بتوانید نور و فیلتر عکس را تنظیم کنید راضی به عکس گرفتن می شوید.

ب) چون دوست صمیمی شما علاقه شدیدی به عکس گرفتن دارد، شما هم در کنار او عکس می گیرید.

ج) زمانی که دوربین ها به سمت شما باشند با کمال میل عکس گرفته و از این کار لذت می برید.

  1. با دوستان خود به یک مسافرت هیجان انگیز می روید. در میان راه شارژ گوشی فردی که برای شما موسیقی پخش می کند، تمام می شود. چه می کنید؟

الف) به دوستان خود می گویید که شارژ گوشی شما نیز در حال اتمام است و مانع آن می شوید که سایرین متوجه سلیقه موسیقی شما بشوند.

ب) پیشنهاد می کنید تا با گوشی شما موسیقی گوش کنند و آهنگ هایی را که فکر می کنید مورد علاقه آن ها نیست به سرعت تغییر می دهید.

ج) گوشی خود را به ضبط ماشین وصل کرده و آن را در حالت تصادفی قرار می دهید. به سلیقه موسیقی خود بسیار اعتماد دارید.

  1. یکی از همکلاسی های قدیمی شما در صفحه های مجازی مطالبی را به اشتراک می گذارد که از نظر شما صحیح نیستند. چه عکس العملی از خود نشان می دهید؟

الف) ترجیح می دهید با فردی که حتی در کلاس نیز با او هم کلام نمی شدید؛ در مورد مسئله ای در دنیای مجازی بحث نکنید. فقط او را از لیست دوستان خود پاک می کنید.

ب) به او می گویید که می تواند آزادانه صحبت کند. اما حق ندارد با این کار فرد دیگری را تحقیر کند. اگر به بحث کردن با شما ادامه داد او را از لیست دوستان خود پاک می کنید.

ج) چون می دانید او از زمان های قدیم عادت داشته که زود قضاوت کند. در نتیجه، فکر می کنید که دیگر زمان آن رسیده تا حقش را کف دستش بگذارید! متنی بلند بالا نوشته و برای او ارسال می کنید.

پاسخ تست روانشناسی :

اگر پاسخ های شما بیشتر گزینه “الف” است:

در مرز خطر قرار دارید

شما به خود و تصمیم هایتان اعتماد ندارید. در نتیجه، بیشتر اوقات زندگی خود را بر اساس نظر دیگران برنامه ریزی می کنید. تا زمانی که در مسیر دیگران پیش بروید هرگز نمی توانید به خواسته های خود برسید.

اگر پاسخ های شما بیشتر گزینه «ب» است:

گاهی اوقات نقش اول هستید

گاهی اوقات شخصیت دانای خود را به نمایش می گذارید و زمانی که به افکار خود اعتماد ندارید ترجیح می دهید که سکوت کنید. به همین دلیل بیشتر اوقات با اطرافیان خود هماهنگ هستید. از این که گاهی نقش اول باشید و تمام توجهات را به سمت خود جلب کنید خجالت نکشید.

اگر پاسخ های شما بیشتر گزینه «ج» است:

شما بمب اعتماد به نفس هستید

شما شیفته خود و اندیشه هایتان هستید. هر چه قدر هم که ارزش قائل شدن برای خود یک ویژگی مثبت باشد، اما نباید این موضوع را از حد گذراند. گاهی اوقات برای دیگران نیز حق نظر دادن قائل شوید. با این روش، احترام بیشتری را از دیگران دریافت خواهید کرد.

منبع : کیوی

به نقل ازنوروزانه

طراحی سایت ارزان - گره نرم افزاری آیدین

نظرات

مطالب مشابه

مطالب مرتبط

پست های تصادفی

آرشیو

لینک های مرتبط