تمیز کردن اجاق گازهای شیشه ای

 بهاره نوروزی  1396/8/21 آشپزخانه   803
تمیز کردن اجاق گازهای شیشه ای

تمیز کردن اجاق گازهای شیشه ای

راه کار تمیز کردن اجاق گازهای شیشه ای ، با این روش اجاق گاز خود را مثل روز اول تمیز کنید

مدتی بود از این که دوباره اجاق گاز شیشه ای آشپزخانیمان مثل روز اول تمیز و بدون لک شود نا امید شده بودم . کم کم داشتم پشیمان می شدم از این که چرا در هنگام طراحی آشپزخانه از اجاق های مبله و مستقل استفاده نکردیم تا به راحتی با اندکی ریکا و اسکاچ تمیز شود. اما به هر حال اجاق گازهای شیشه ای مدرن تر هستند و زیبایی و ظرافت خاص خودشان را دارند. با هر شوینده ای سعی به تمیز کردن اجاق گاز کردم و سوالی که ذهن مرا درگیر میکرد ان بود که مگر این اجاق گاز شیشه ای نیست چرا با شیشه پاک کن تمیز نمی شود.

بر روی بسته بندی تمیز کننده های سطوح هم نوشته شده است که از آن ها برای تمیز کردن شیشه استفاده نشود. با اندکی سرچ و تحقیق در یافتم که ابتدا باید با پنبه آغشته به الکل اجاق گاز را تمیز کرد و چربی های آن را زدود و سپس از شیشه پاک کن استفاده کرد. چون در خانه الکل نداشتیم این کار را با ادکلان امتحان کردم که به شدت اوضاع خراب تر شد و حالا اجاق گاز شیشه ای لک شده ای داشتم که بوی هوگو باس آن در تمام منزل پیچیده بود . ناگهان جرقه ای در ذهنم خورد آن هم این که شنیده بودن از جوش شیرین برای تمیز کردن و زدودن چربی هرجایی استفاده می شود.

سرشعله ها و اجزای گاز را در سینک پر از آب گرم قرار دادم و با ریکا و اسکاچ و کمی پودر رخشا تمیز کردم. و برای تمیز کردن سطح شیشه ای هم مقداری جوش شیرین را در آب گرم حل کردم و دستمال آغشته به محلول را روی شیشه کشیدم. ابتدا لکه های کمی سفید رنگ به جا گذاشت وقتی با دستمال خشک مجددا اجاق گاز شیشه ای را پاک کردم باورم نمیشد که چنین صحنه ای را می بینم. اجاق گاز کاملا مثل روز اولش براق و بدون لک شده بود و من از تماشاکردنش سیر نمیشدم.

حواستان باشد اجزای گاز مثل سرشعله هارا روی پارچه ای نمگیر قرار دهید و چند ساعتی اجازه دهید تا خوب خشک شوند تا در هنگام استفاده ی مجدد دچار مشکل نشوید.

در هنگام برداشتن و قرار دادن آن ها دقت کنید تا فندک اجاق گاز خراب نشود.

 

 

طراحی سایت ارزان - گره نرم افزاری آیدین

نظرات

مطالب مشابه

مطالب مرتبط

پست های تصادفی

آرشیو

لینک های مرتبط