توصیه هایی برای داشتن پوستی زیبا با استفاده از میوه ها، سبزیجات، گیاهان و مواد طبیعی

 بهاره نوروزی  1396/10/17 سلامتی و تناسب اندام   1044
داشتن پوستی زیبا

داشتن پوستی زیبا به خودی خود اتفاق نمی افتد. میوه ها و سبزیجات سرشار از ویتامین های متنوعی هستند که برای رشد و شادابی پوست مفید می باشند. اما توصیه می شود برخی از میوه ها و سبزیجات را به صورت استعمال خارجی نیز بر روی پوست مصرف کرده و از خواص آن بهره مند شوید.

ماسک طبیعی حاصل شده از مواد طبیعی می تواند زیبایی پوست شمارا بازگرداند.

در این جا به صورت ویژه به بیشترین تاثیری که هر میوه و سبزی،گیاهان و سایر مواد طبیعی بر روی پوست دارد خواهیم پرداخت.


حتما بخوانید: مراقبت از پوست


خواص میوه ها در زیبایی پوست :

پرتغال

اگر از جمله افرادی هستید که زیاد آرایش می کنید. کرم ها و مواد آرایشی موجب می شود تا به مرور زمان پوست شما کدر شود. استفاده از پوست پرتغال برای پاک کردن آرایش صورت باعث می شود صورت چروک نشود و پوست شما همیشه لطیف و زیبا بماند. می توانید از عصاره ی پوست پرتغال استفاده کنید. پوست یک پرتغال را بکنید و در کمی گلاب و آب لیمو ترش بریزید و اجازه دهید تا چند روزی بماند این یک ترکیب عالی برای تونیک پوست خانگی شما خواهد بود.

گرمک برای داشتن پوستی زیبا

گرمک برای پوست مثل طلا برای زن است.اگر می خواهید پوست بی نظیری داشته باشید با گرمک آشتی کنید. ماسک گرمک را اگر پانزده دقیقه بر روی صورت قرار دهید رنگ چهره را باز کرده و زیبایی خاصی به آن می دهد و همچنین موجب گلگون شدن چهره ی شما خواهد شد.

 

به برای داشتن پوستی زیبا

 

اگر پوست به را چمد روز در الکل خیس کنید و با عصاره ی آن صورت را پاک کنید چین و چروک را از بین می برد.

 

انگور برای داشتن پوستی زیبا

 

آب انگور موجب تقویت و روشنی پوست می شود. آب انگور را با پنبه به صورت بمالید و بعد از یک ربع با آبی که مقدار کمی جوش شیرین در آن ریخته اید بشویید.

 

توت فرنگی برای داشتن پوستی زیبا

 

برای جلوه بخشیدن به پوست و رفع چین و چروک و زیبایی بخشیدن به آن می توانید آب توت فرنگی را با پنبه به پوست بمالید و یا برشی از آن را به صورت دورانی روی صورت بکشید و یا برش های نازک آن را بر روی صورت قرار دهید.

خواص سبزیجات برای پوست :

باقلا

باقلا را پخته و سپس پودر کنید این پودر را در ماسک های صورت استفاده کنید موجب برطرف شدن لک های پوستی و چین و چروک می شود. اثر زخکم را از بین می برد. پوستی بدون جوش و صاف و شفاف را به شما هدیه می دهد.

گوجه فرنگی برای داشتن پوستی زیبا

برای برطرف شدن جوش های سر سیاه از گوجه فرنگی استفاده می شود. برش های نازک گوجه را روی صورت قرار دهید یا آب آن را با پنبه به پوست بمالید.

اسفناج

اسفناج ریز خورد کرده را با مقداری روغن زیتون مخلوط کرده و بر روی پوست قرار دهید پوست را تمیز کرده و کک و مک را از بین می برد موجب شفافی می شود.

 

 

 

شاهی برای داشتن پوستی زیبا

 

شاهی موجب براق شدن پوست صورت و گونه ها شده و رنگ پوست را باز می کند. شاهی را ریز ریز خرد کنید و بر روی صورت بمالید اجازه دهید چند دقیقه بماند.

پیاز برای داشتن پوستی زیبا

بهتر است از آب پیاز به صورت بخور استفاده کنید. موجب روشنی پوست شده و لک های صورت را برطرف می کند. ترک های پوستی و جای زخم و خشکی پوست را از بین می برد.

خیار برای داشتن پوستی زیبا

خیار یکی از بهترین ماسک های زیبایی است. پوست صورت را شاداب می کند موجب روشن شدن پوست صورت شده و منافذ باز پوست را از بین می برد. بهترین درمان برای خال های ریز پوستی اس.

خواص برخی از مواد طبیعی برای زیبایی و سلامت پوست:

سیاه دانه

ترکیب پودر سیاه دانه با عسل  موجب برطرف شدن خال های گوشتی و ترک پوست می شود. اگر سیاه دانه را به همراه سرکه به پوست بمالید کک و مک را بهبود می بخشد.


حتما بخوانید: تونیک پوست چیست و چه تاثیری در زیبایی پوست دارد؟


 

روغن سیاه دانه یکی از بهترین درمان های گیاهی برای کچلی محصوب می شود.

زیره

پودر زیره را در ماست بریزید و این ماسک را به صورت بمالید. موجب می شود چهره ی شما باز و روشن شود. همچنین می توانید زیره را در آب خیس کرده و از آب آن برای شست و شوی صورت استفاده کنید تا پوست براقی داشته باشید.

عسل

معجزه ی درمان جوش های صورت عسل است. اگر هر روز به صورت خود عسل بمالید دیگر خبری از جوش ها نخواهد بود.

مربوط به بخش زیبایی سلامتی و تناسب اندام

منبع : کتاب هنر خانه داری تالیف فاطمه صباغ اف

 

طراحی سایت ارزان - گره نرم افزاری آیدین

نظرات

مطالب مشابه

مطالب مرتبط

پست های تصادفی

آرشیو

لینک های مرتبط