تونیک پوست چیست و چه تاثیری در زیبایی پوست دارد؟

 بهاره نوروزی  1396/10/13 سلامتی و تناسب اندام   786
تونیک پوست

تونیک پوست محلولی است که موجب تازه نگه داشتن پوست و از بین بردن آلودگی ها و چربی ها و جوان کننده می باشد. در ادامه روش ساخت چندین نمونه تونیک پوست گیاهی را برایتان آورده ایم.

بهترین و ارزانترین تونیک پوست آب است . صورت را زیر آب سرد گرفته تا شاداب و جوان بماند. تونیک ها معمولا از عصاره های گیاهی مانند: گلاب، آب شکوفه های بهاری نارون کوهی، اکلیل کوهی، سرکه، آب مقطر و گلیسیرین تشکیل می شوند. بیشترین تونیک مورد استفاده ترکیب نارون، اکلیل کوهی و الکل است.

در صورتی که پوست چربی دارید از گلیسیرین و اگر پوست خشکی دارید از الکل در تهیه تونیک استفاده نکنید.

روش تهیه چند نمونه تونیک گیاهی پوست:

1. زیبایی پوست شما با تونیک درمان گر و معجزه گر

نارون کوهی معروف ترین تونیکی است که در میان محصولات زیبایی برای شادابی پوست استفاده می شود. این تونیک از گلاب و نارون کوهی تشکیل شده است. برای پوست خشک سه چهارم گلاب با یک چهارم نارون کوهی مخلوط کرده و پوست را با آن شست و شو دهید. پوست را ضد عفونی و سفت می کند. التهابات پوستی را از بین برده و پوستی تازه را به شما هدیه می دهد.

همچنین می توان آب خیار را با نارون کوهی استفاده کرد به طوری که  پوست خیار را نگیرید و آن را رنده کنید و به همراه نارون کوهی بجوشانید و از آب جوشانده به عنوان تونیک استفاده کنید. می توانید به این ترکیب برگ تازه ی نعنا هم اضافه کنید.


حتما بخوانید: افزایش رشد مو


2. تونیک گل همیشه بهار برای مراقبت از پوست

گل های همیشه بهار را در آب بجوشانید و عصاره ی آن را به صورت تونیک استفاده کنید. این تونیک برای پوست های چرب مفید است.

3. تونیک معجزا آسا ملکه الیزابت

گفته می شود که ملکه الیزابت با استفاده از این تونیک آن قدر زیبا و جذاب بود که در سن 70 سالگی پادشاه لهستان به خواستگاری او رفته بود.

مواد لازم در تهیه این تونیک:

دو قاشق رازیانه

چهار شاخه نعنا تازه

یک چهارم فنجان اکلیل کوهی

نصف فنجان گلاب

یک چهارم فنجان پوست پرتغال

نصف فنجان لیمو

الکل و یا نارون کوهی

تمامی مواد را مخلوط کرده و به مدت 48 ساعت دست نخورده باقی می گذاریم. سپس از آب آن به عنوان تونیک استفاده می کنیم. به این تونیک آب مجارستان هم گفته می شود.  ماده ی اصلی در این تونیک رازیانه است که برای زیبایی بسیار مفید می باشد.


حتما بخوانید: پرپشت کردن مژه


 

4. تونیک کافور

کافور نیز از موادی است که برای زیبایی و جوان ماندن بسیار مفید است. از ترکیب آن در آب به عنوان تونیک می توان استفاده کرد. ضد اگزما و درمان آکنه می باشد.

مربوط به بخش زیبایی سلامتی و تناسب اندام

منبع: کتاب نکات خانه داری تالیف فاطمه صباغ اف

 

طراحی سایت ارزان - گره نرم افزاری آیدین

نظرات

مطالب مشابه

مطالب مرتبط

پست های تصادفی

آرشیو

لینک های مرتبط