حوادث : گفت و گو با مادر و دختری که مردان هوسران را به دام می انداختند

 بهاره نوروزی  1396/9/7 مطالب داغ   927
حوادث

حوادث : گفت و گو با مادر و دختری که مردان هوسران را به دام می انداختند

دختر جوان برای آزادی شوهر صیغه ای اش به کمک اعضای خانواده  از مردان هوسران زورگیری میلیونی می کرد که در بخش حوادث به این موضوع می پردازیم.

حوادث : اوایل مهرماه امسال مرد جوانی سراسیمه به اداره آگاهی غرب تهران مراجعه کرده و این طور تعریف می کند  که در خیابان رامین جنوبی در منطقه بلوار فردوس در ماشین بودم که با خانم جوانی رودر رو شدم و وسوسه شده و برای او توقف کردم . وقتی خانم جوان سوار خودرو شد بلافاصله یک زن میانسال نیز سوار بر صندلی عقب شده و آن ها به من پیشنهاد یک رابطه ی پنهانی دز منزل را دادند وقتی به همراه آن ها به منزلشان که در شهرک راه آهن رفتم . وقتی در یکی از اتاق ها تنها نشسته بودم ناگهان پسر جوانی آمد و مرا تهدید کرد و کارت بانکی ام را گرفت که در آن ده ملیون تومان پول بود سپس زن جوان از خانه خارج شده و پس از این که پول های کارت را انتقال داد به خانه بازگشت و برای این که در راه رو ها سر و صدا نکنم هر دو زن به همراه من از خانه خارج شدند و سوار ماشین شدند . که متوجه شدم ماشین بنزین ندارد و برای بنزین زدن به پمپ بنزین رفتیم.

در آنجا فرصت مناسب دیدم تا از مردم درخواست کمک کنم، به بهانه بنزین زدن از خودرو پیاده شدم و شروع به داد و فریاد کردم که این دو زن مرا ربودند و 10 میلیون تومان پول از من گرفتند.
دو زن از خودرو پیاده شدند که مرا آرام کنند اما بی فایده بود که در همین مرحله آنها سوار بر خودرویم به سرعت از داخل پمپ بنزین خارج شده و پا به فرار  گذاشتند.
بدین ترتیب با دستور بازپرس آرش سیفی تیمی از ماموران پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران برای دستگیری این دو زن فریبکار وارد عمل شدند.
کارآگاهان در گام نخست پی بردند که چند مرد دیگر در دام زورگیری و آدم ربایی این دو زن گرفتار شده اند و با توجه به حساس بودن پرونده ماموران اداره پنجم پلیس آگاهی تهران وارد عمل شدند.
تجسس های پلیسی ادامه داشت و کارآگاهان در این شاخه از تحقیقات پی بردند که پول ها به حساب پیر زنی که آلزایمر دارد منتقل شده است و این در حالی بود که این زن هیچ اطلاعی از ماجرای آدم ربایی و زورگیری نداشت.
در حالیکه کارآگاهان ردیابی های فنی خود را برای دستگیری اعضای این باند زورگیری فریبکارانه آغاز کرده بودند تیمی از ماموران در محدوده هایی که دو زن طعمه هایشان را شکار می کردند شروع به گشت زنی کردند.
روز 4 آبان ماه ماموران در اطراف شهرک راه آهن در حال گشت زنی بودند که ناگهان خودروی سمند سفید رنگ با دو سرنشین زن و راننده مرد در جلوی آنها توقف کرد و راننده جوان با پیاده شدن از خودرویش از ماموران در خواست کمک کرد.
خیلی زود ماموران دست به کار شده و با توجه به ادعای مرد جوان که می گفت این دو زن با فریبکاری وی را به خانه شان کشکانده و پس از گروگانگیری اقدام به برداشت پول های حساب بانکی اش کرده اند.
همین کافی بود تا مینا 30 ساله و مریم 50 ساله از سوی ماموران دستگیر و برای تحقیقات بیشتر در اختیار ماموران اداره پنجم پلیس آگاهی تهران قرار گیرند.
مینا که راهی جز اعتراف نداشت در همان ابتدا گفت: نیاز به پول به داشتم به همین خاطر خانواده ام را مجبور به همکاری کردم و بعضی روزها همراه مادرم در کنار خیابان منتظر مردان هوسران می شدیم و بعد از اینکه آنها را به بهانه رابطه شوم به خانه می کشاندیم برادرم وارد عمل می شد و با تهدید پول های آنها را به جیب می زدیم.
کارآگاهان خیلی زود 6 مرد جوانی که هدف گروگانگیری و زورگیری این باند خانوادگی قرار گرفته بودند را شناسایی کردند که دو تن از آنها ادعا کردند که مرد جوان داخل خانه اسحله به دست بوده است.
در ادامه مشخص شد که این باند خانوادگی برای اینکه طعمه هایشان از آنها شکایت نکنند اقدام به برهنه کردن مردان کرده و دختر جوان دیگری از آنها با گوشی موبایل فیلمبرداری کرده است.
تجسس های پلیسی ادامه داشت تا اینکه برادر مینا با حضور در اداره پلیس خود را تسلیم ماموران کرد.


گفتگو با مینا سرکرده این باند خانوادگی _ حوادث
مینا 30 ساله که به خاطر اینکه بتواند شوهر صیغه ای خود را که به خاطر مهریه زن اولش از زندان است آزاد کند با طراحی نقشه ای شوهرش را آزاد کرد اما خودش و همه اعضای خانواده اش را راهی زندان کرد.
اعتیاد داری؟
2 سال است که شیشه می کشم.
ازدواج کردی؟
بله، اما 3 سال است که از همسرم جدا شدم و فرزند 5 ساله دارم که با پدرش زندگی می کند.
سابقه داری؟
نه.
چرا دستگیر شدی؟
به خاطر سرقت از مردان.
به چه شیوه و شگردی سرقت می کردید؟
با مادرم در کنار خیابان های شلوغ می ایستادیم و برای ارتباط با مردان به آنها پیشنهاد می دادیم، بیشتر آنها نمی خواستند مادرم را که بعنوان دوستم معرفی می کردم همراه ما باشد اما به بهانه اینکه در میان راه پیاده می شود مادرم نیز سوار بر خودروی آنها می شد و سپس به سمت خانه مان در شهرک راه آهن می رفتیم.
داخل خانه چه اتفاقی می افتاد؟
وقتی وارد خانه می شدیم طعمه مان را به داخل اتاق می کشاندم و تا او خودش را آماده می کرد که رابطه برقرار کنیم من بیرون از اتاق می رفتم تا چای یا آب بیاورم که در همین لحظه برادرم وارد اتاق می شد و با چاقو و قمه به طعمه ما حمله می کرد.
همسایه ها متوجه سر و صدا داخل خانه نشدند؟
صدای تلویزیون زیاد بود و درگیری برادرم با آنها خیلی کوتاه بود و سپس آنها می پذیرفتند تا با ما همکاری کنند.
چقدر پول از آنها گرفتید؟
دو تا 10 میلیون تومان از آنها پول گرفتیم و سپس همراه آنها از خانه خارج می شدم و پس از اینکه از خانه دور می شدیم از خودرو پیاده می شدیم.
چقدر پول به جیب زدی؟
نزدیک 40 میلیون تومان.
همه مردان همراهشان پول نقد بود؟
نه، کارت بانکی شان را می گرفتیم و برادرم به بانک می رفت و پول ها را به کارت مادربزرگم که دست ما بود واریز می کرد.
طعمه هایت پولدار بودند؟
بعضی ها که پول نداشتند با تهدیدهای ما با خانواده هایشان تماس می گرفتند و در خواست پول می کردند.
فکر نمی کردی دستگیر می شوی؟
می دانستم دستگیر می شوم ولی نیاز به پول داشتم.
با پول ها چه کردی؟
شوهر صیغه ای ام به خاطر بدهی مهریه زن اولش زندان رفته بود و نیاز به پول داشتم که او را از زندان آزاد کنم.
همه پول ها را برای زندان شوهرت دادی؟
کمی از پول ها را هزینه اجاره خانه مان کردم و بخشی نیز به عنوان سهم مادرم و برادرم به آنها پرداخت کردم.
هیچ یک از اعضای خانواده ات با این نقشه مخالفت نکردند؟
همه مخالف بودند اما به خاطر من همکاری کردند.
برادرت سابقه دار است؟
بله، به خاطر سرقت لوازم داخل خودرو زندان بود و پس از چند سال هنوز 25 روز از آزادی اش نگذشته بود که دوباره به خاطر من دستگیر شد.
خواهر کوچکت از مردان فیلمبرداری می کرد؟
یکبار این کار را کرد و در بقیه سرقت ها فقط بیرون از اتاق مواظب اوضاع بود.
می دانی چه اتهامی داری؟
سرقت.
این کار شما گروگانگیری و آدم ربایی محسوب می شود می دانی چه آینده ای داری؟
اشتباه کردم، من به خاطر اعتیاد و همسرم تن به این کار زدم و خانواده ام را نیز بدبخت کردم.


گفتگو با مادر مینا_ حوادث
مریم 52 ساله که از 16 سالگی ازدواج کرده و پس از جدایی در خانه های مردم کار می کرد تا هزینه های زندگی فرزندانش تامین کند اما فرزندانش یکی پس از دیگری به جرم های مختلف به زندان افتادند و حالا خودش به خاطر اشتباه دخترش روانه زندان شده است.
چرا با پیشنهاد مینا مخالفت نکردی؟
مخالف بودم اما مجبور شدم، شوهر صیغه ای دخترم وقتی به زندان رفت دخترم را به ما سپرد و هر لحظه از زندان اوین تماس می گرفت و آمار دخترم را می گرفت به همین خاطر مجبور بودم وقتی دخترم برای اجرای نقشه اش به خیابان می زند همراه او باشم. حالا همه فکر می کنند من مقصر اصلی این اتفاقات من هستم.
واقعا ارزش داشت این کار را برای دامادتان انجام بدهید؟
بهای آزادی شوهر صیغه ای دخترم را همه خانواده ما دادند و برای یک زن روز مرگش است وقتی که پایش به پلیس و آگاهی باز می شود.
پسراهایت هم سابقه زندان دارند؟
بله، آنها به خاطر سرقت لوازم داخل خودرو به زندان رفتند و توانستم با کار در خانه های مردم، پیتزا فروشی و سالن آرایش پول جمع کنم و با گرفتن رضایت از شاکیان پرونده پسر 25 ساله ام، او را از زندان آزاد کنم اما فقط 25 روز آزاد بود و حالا به خاطر اشتباه خواهرش به زندان افتاده است.
پسرت ازدواج کرده؟
بله، یک فرزند هم دارد اما هنوز نتوانسته فرزندش را در آغوش بگیرد.
چه نقشی در این سرقت ها داشتی؟
من کنار دخترم بودم که اگر شوهرش زنگ زد خیالش راحت باشد که مینا همراه من است، باور کنید بعضی حتی نمی خواستند من سوار بر خودرویشان شوم، اما مینا می گفت دوستم است و در وسط راه پیاده می شود وزمانیکه به داخل خانه می رفتیم من بیرون اتاق و در آشپزخانه بودم.
نمی ترسیدی اتفاقی بیفتد؟
می ترسیدم یکی از همسایه ها در آن مجمتعی که 54 واحد است متوجه این کار ما شود، آبرویم می رفت و دیگر کسی به من اعتماد نمی کرد که داخل خانه هایشان کار کنم.
چند نفر را گرفتار نقشه هایتان کردید؟
فقط از 6 نفر سرقت کردیم و اگر بیشتر از این باشد مرا اعدام کنید.
حوادث _ حرف آخر؟
مینا همه ما را بدبخت کرد، همه زندگی مان رفت، دختر 17 ساله ام تنها در خانه مانده و هیچ کسی نیست که او را حمایت کند. 16 ساله بودم که ازدواج کردم و پس از بدبختی هایی که شوهرم سرمان آورد به خاطر اعتیادش از هم جدا شدیم و من با 4 بچه روزهای سختی را سپری کردم و ناخواسته وارد این بازی شدم، حالا دامادمان آزاد شده ولی همه اعضای خانواده ام به خاطر او به زندان افتاده اند. بنا به این گزارش، متهمان این پرونده برای تحقیقات بیشتر و افشای دیگر جرائم احتمالی شان به دستور بازپرس آرش سیفی در اختیار ماموران اداره پنجم پلیس آگاهی تهران قرار دارند.

منبع : حوادث خبرگزاری رکنا

 به نقل از نوروزانه در بخش حوادث

 

طراحی سایت ارزان - گره نرم افزاری آیدین

نظرات

مطالب مشابه

مطالب مرتبط

پست های تصادفی

آرشیو

لینک های مرتبط