خواص رازیانه برای لاغری و کاهش وزن

 بهاره نوروزی  1396/8/9 سلامتی و تناسب اندام   1123
رازیانه برای لاغری

خواص رازیانه برای لاغری و کاهش وزن

این مطلب را به این خاطر در این جا می آورم چرا که به صورت شخصی از رازیانه برای لاغری استفاده کرده و نتیجه گرفته ام و اعتقاد دارم که با داروهای گیاهی در کنار رعایت غذایی و اندکی فعالیت به راحتی می توان وزن خود را کنترل کرد.

داروهای گیاهی همانند کاتالیز گر عمل کاهش وزن را سرعت می بخشند. رازیانه علاوه بر تاثیر روی کاهش وزن موجب کاهش اشتها و تقویت قوای معده می شود همچنین دارای مواد مفیدی مثل فسفر،  منیزیم، کلسیم، پتاسیم و انواع ویتامینهای A و C بوده برای جلوگیری از میگرن و تقویت دستگاه تنفسی مفید است و موجب افزایش هورمون ها و تنظیم عادت ماهانه بانوان می شود. چربی های تجمیع شده در بدن را از بین می برد، سردی معده را ازبین می برد و ... و اثر خوبی روی پوست می گذارد اما در صورتی که بدن شما طبع گرمی دارد ممکن است روی صورت و بدنتان جوش به وجود آید. خوردن رازیانه برای آقایان نیز توصیه نمی شود.در خانم های شیرده موجب افزایش شیر شده و بهتر است خانم های باردار نیز استفاده نکنند.

بنابراین به طور کلی قبل از مصرف هرگونه داروی گیاهی حتما با متخصص داروهای گیاهی مشورت کنید چرا که شاید این دارو برای من مفید بوده و برای شما بی تاثیر و یا حتی مضر باشد.

رازیانه را به دو صورت مورد استفاده قرار می دهند. دانه های آن را به صورت جوشانده مصرف می کنند و یا از عرق آن می نوشند . من از دانه های رازیانه استفاده کردم. هر صبح یک قاشق چایخوری از آن را به همراه یک فنجان آب جوش به مدت ده دقیقه در قوری به صورت حرارت غیر مستقیم دم کرده و به همراه یک قاشق چایخوری عسل مصرف کردم. این دستور را نیز از یک فروشنده ی داروهای گیاهی معتبر گرفتم.

نکته ی دیگر این است که این دارو نباید در دوران قاعده گی مصرف شود چرا که خونریزی را افزایش می دهد و اثر مطلوبی ندارد. و نباید بیش از چند ماه مصرف کرد. چون اثر خودش را برای لاغری از دست می دهد. پس از چندکاه باید مدتی مصرف نشود و سچس مجددا مصرف شود.

امیدوارم این مطلب به درد شما خورده و موجب کاهش وزن بیشترتان شود. رازیانه خاصیت های بیشتری هم دارد که شاید من از آن ها مطلع نباشم. می توانید برای کسب اطلاع بیشتراز کتاب های داروهای گیاهی و یا سایت های سلامتی استفاده کنید.

>> نوشته شده توسط bhn <<

طراحی سایت ارزان - گره نرم افزاری آیدین

نظرات

مطالب مشابه

مطالب مرتبط

پست های تصادفی

آرشیو

لینک های مرتبط