ده راه کار ساده دکوراسیون داخلی برای داشتن خانه ای زیباتر

 بهاره نوروزی  1396/9/12 خانه و دکوراسیون   1237
دکوراسیون

ده راه کار ساده دکوراسیون داخلی برای داشتن خانه ای زیباتر

با این راه کارهای ساده و کم هزینه منزل خود را به محیطی بهتر تبدیل کنید

با وجود این که امروزه متراژ خانه ها کمتر شده است اما سبک های دکوراسیون جدید و استفاده از اصول طراحی داخلی و رنگ های مناسب موجب می شود تا احساس آرامش ودلبازی و با صفایی در آپارتمان ها نیز به وجود بیایند. راه کارهای دکوراسیون داخلی همیشه نیز پر هزینه نیستند در ادامه راه کارهایی کم هزینه و جالب را برایتان آورده ایم.


1- بهتر است به هر قیمتی راضی نشوید  دکوراسیون خانه تان را زیبا کنید. اگر خانه شما در روز دارای نور کافی نیست از پرده های سنگین و ضخیم به بهانه شکیل بودن و شیک بودنشان استفاده نکنید. نور خانه یکی از فاکتورهای مهم در داشتن چیدمانی زیبا و روح بخش است پس خودتان را مجبور نکنید که از همه کلیشه ها برای چیدمان خانه استفاده کنید. فاکتورهای اصلی برای داشتن خانه ای زیبا را فدای چیزهای عامه پسند نکنید. بهتر نیست به جای وسایل و ایده های کلیشه ای، فضاییی زیبا همراه با آرامش داشته باشید؟

2- اموزه طراحان چیدمان خانه سعی دارند با ترکیب عناصری از سبک های قدیم و جدید چیدمانی مدرن و نو در خانه به وجود آورند. اگر می خواهید چیدمان خانه تان را تغییر دهید لازم نیست تمامی وسایل خانه و همه چیزهایی که در اختیار دارید و عمری برای جمع کردن آنها سعی و هزینه کرده اید، را دور بریزید. تنها کافی است با تغییر دادن یکی از وسایل، محیطی مدرن و جدید به وجود آورید. به طور مثال اگر از میز و صندلی غذاخوری تان خسته شده اید یا یک نواختی خانه دلتان را زده و خواهان یک تغییر تحول آن هم با هزینه کم هستید، می توانید فقط با تعویض صندلی ها یا حتی با تغییردادن پارچه روکش صندلی ها آنها را به سبکی جدید درآورید و حس و حالی نو به فضای خانه ببخشید.

3- در طراحی خانه با دل و جرات عمل کنید. نگران واکنش اطرافیان نباشید چون اینجا، خانه شماست و شما این حق را دارید که با سلیقه خودتان آن را چیدمان کنید. خودتان را مجبور به کارهایی که همه در چیدمان خانه شان انجام می دهند نکنید و ایده خودتان را هرچند که شاید در نظر دیگران کمی غریبه و جا نیفتاده است عملی کنید.

4- قراردادن مجموعه ای از تابلوها کنار هم روی دیوار بسیار زیبا و سبکی هنری به خانه می دهد. تابلوها حتما نباید گران قیمت و کار دست باشد شما می توانید با قراردادن چند قاب ساده چوبی یا نقاشی های ساده مجموعه ای دلنشین در خانه به وجود آورید. اگر در چیدمان تابلوها ترکیب رنگ و هماهنگی لازم را رعایت کنید حتما فضایی زیبا و روح بخش به خانه می بخشید.

 


5- امروزه طراحان چیدمان خانه به دلیل محدودیت فضا سعی می کنند از حداقل وسایل، زیباترین فضا را به وجود آورند. به عنوان نمونه اگر جایی برای قراردادن تختخواب بزرگ خود ندارید با قراردادن چند کوسن آن را تزئین کنید و در جایی قرار دهید که بتوانید به عنوان یک کاناپه از آن استفاده کنید.

6- بهتر است فضای خانه را با قراردادن وسایل زیاد شلوغ نکنید. هرچه فضا آرام تر و منظم تر باشد، فضایی کلاسیک همراه با تازگی خواهید داشت. اگر خواهان مبلمان بزرگ هستید سعی کنید رنگ های آرام و ساده انتخاب کنید تا با تداخل رنگ ها فضایی به هم ریخته و شلوغ به وجود نیاید. رنگ کفپوش خانه بسیار مهم است. هرچه رنگ کف اتاق آرام تر باشد فضای آرام تری به وجود می آورد.

7- سعی کنید همیشه گوشه ای دنج در خانه برای خودتان طراحی کنید تا هر زمان که از هرجا و هرکس خسته شدید به آنجا پناه آورید و احساس آرامش در آنجا داشته باشید. این گوشه دنج حتما نباید فضایی خاص باشد شما می توانید با قراردادن یک صندلی یا نیمکتی چوبی با یک میز کوچک و قدیمی حسی دل انگیز به فضا بدهید و فضایی دنج خلق کنید. سعی کنید روی این میز گلدانی ساده با شاخه گلی طبیعی قرار دهید. اگر این فضا را کنار یک پنجره چیدمان کنید بسیار عالی است.
 


8- به دلیل جایگاهی که تلویزیون در خانه دارد و دوست همیشگی برای خانواده ها شده، بهتر است آن را در جایی قرار دهید تا افراد خانه بتوانند دور هم بنشینند و در ساعت های تماشای تلویزیون در کنار هم باشند.

9- اگر مایلید که دیوارهای خانه را کاغذدیواری کنید اما از هزینه آن نگران هستید می توانید دیوارهای اصلی و آن دیوارهایی که در زاویه دید بیننده قرار دارد را با کاغذ و دیوارهای رو به رو را با رنگ های مکمل کاغذ دیواری بپوشانید. در این صورت هم سبکی مدرن به وجود آورده اید هم هزینه زیادی نمی پردازید. نکته مهم اینکه قبل از انجام این کارها حتما به رنگ دیگر وسایل و کفپوش خانه توجه کنید.

10- بیشترین وقت خانم خانه در آشپزخانه می گذرد. پس این حق خانم خانه است که در مورد سبک و وسایل آن و چیدمان انجا بیشترین نظر را بدهد. بعضی از خانم ها فکر می کنند آشپزخانه نیز باید مانند دیگر قسمت های خانه از وسایلی کاملا شیک و گران تزئین شود و در معرض دید نیز قرار گیرد. در این صورت فضایی بسیار شلوغ خواهید داشت و به دلیل فراوانی وسایل امکان هرگونه آسیب و شکستن وجود دارد. سعی کنید وسایلی که بیشترین استفاده روزانه از آنها دارید را روی میز کابینت قرار دهید و وسایل غیرضروری را داخل کابینت بگذارید. به این ترتیب هم فضای بیشتری در آشپزخانه به وجود می آید و هم لازم نیست برای تهیه وسایلی که داخل کابینت قرار می گیرد هزینه زیادی بپردازید.

منبع : برترین ها

به نقل از نوروزانه

طراحی سایت ارزان - گره نرم افزاری آیدین

نظرات

مطالب مشابه

مطالب مرتبط

پست های تصادفی

آرشیو

لینک های مرتبط