ده ترفند روانشناسی برای تحت تاثیر قرار دادن افراد بدون حرف زدن

 بهاره نوروزی  1396/10/2 مشاوره و روانشناسی   1069
ترفند روانشناسی

ده ترفند روانشناسی برای تحت تاثیر قرار دادن افراد بدون حرف زدن

با این ترفند های روانشناسی بدون اینکه کلمه ای حرف بزنید اطرافیانتان را تحت تاثیر قرار دهید

روانشناسان ثابت کرده اند که ترفندها ها و نشانه هایی وجود دارد که به وسیله ی آن ها بدون اینکه کلمه ای صحبت کنید افراد به سمت شما جذب خواهند شد به ابن نشانه ها نشانه های غیر کلامی گفته می شود. این نشانه ها یک سری رفتار روانشناسی شده هستند که تاثیر بسزایی روی طرف مقابل خواهند گذاشت. بنابر این دوست داشتنی بودن کار چندان سختی به شمار نمی آید. کافی است این ترفندهای روانشناسی را یاد بگیرید و در روابطتان به وسیله ی این ترفندها جذاب و تاثیر گذار باشید. در ادامه به شماری از این نشانه های غیر کلامی اشاره خواهیم کرد.

 


حتما بخوانید: دوازده رویکرد روانشناسی که موجب جذب افراد جدید به شما خواهد شد


 

ترفند روانشناسی 1 . شنونده ی خوبی باشید

بیشتر انسان ها دوست دارند که در مورد خود صحبت کنند. اگر شما به آن ها به خوبی گوش دهید آن ها به شما نزدیکتر می شوند و صمیمیت زیادی بین شما برقرار می شود. در این ارتباط فردی که به شدت تحت تاثیر قرار می گیرد طرف مقابلتان است. کمی پیچیده به نظر می رسد . چرا که شما با وجود این که هیچ حرفی نزدید اما به خاطر خوب گوش دادن طرف مقابل را مجذوب خود کرده اید. بیشتر وقت ها در میان صحبت های کسی او را نقد می کنیم و فوری اظهار نظر انجام می دهیم و در حالی که طرف مقابل در حال صحبت کردن است ذهن ما فقط درگیر این است که حالا من چه بگویم و بنابر این آن طور که باید به حرف های او گوش نمی دهیم. بنابر این اجازه دهید طرف مقابل کامل صحبت هایش به اتمام برسد و با دقت فقط به او گوش دهید. ثابت شده است که شنونده ی خوب بودن امری ذاتی بوده و برخی در وجودشان خوب گوش دادن را دارند اما با آگاهی به این موضوع شما نیز می توانید این هنر را تمرین کنید. با خوب گوش دادن به فرد مورد نظرتان موجب رشد او می شوید و او را به سمت خود جذب خواهید کرد.

 

ترفند روانشناسی 2. لبخند بزنید

لبخند اولین و مهمتین نشانه ای است که اطرافیان از شما دریافت می کنند این سیگنال قوی مانند اشعه ای پر انرژی در میان کوه های یخ نفوذ کرده و آن ها را ذوب می کند . لبخند بزنید و لبخند زدن را تمرین کنید. از طرفی لبخند زدن امری بسیار مسری بوده و کافی است شما لبخند گرمی بر لب داشته باشید ناخودآگاه هرکس که شمارا ببیند متمایل به لبخند زدن خواهد شد و چون لبخند اولین نشانه ی یک فرد خوشروست افراد به شدت به سمت شما جذب می شوند .

 


حتما بخوانید: نکات ساده ای که زندگی شما را متحول خواهد کرد


 

در این  میان برخی افراد که خودشان حتی علاقه ای به لبخند زدن ندارند به طرز باورنکردنی به سمت شما خواهند آمد. لبخند زبان مشترک میان تمامی انسان های کره ی زمین است. اولین نشانه ی ارتباط موثر و مثبت لبخند گرمی است که به واسطه ی آن مردمک چشم شما حالت عجیب و جذابی به خود می گیرد. با لبخندتان اطرافیانتان را جادو کنید. حتی غریبه ها و کسانی که اصلا شما را نمی شناسند تحت تاثیر انرژی شما قرار خواهند گرفت.

 

ترفند روانشناسی 3. طرف مقابلتان را لمس کنید

در صورت امکان به هر طریقی او را لمس کنید . این کار باید بسیار ظریف و ماهرانه صورت گیرد به نوعی که فرد فکر کند شما به خاطر تایید صحبت ها و سرمستی از ارتباط با او این کار را انجام می دهید. مثلا در ابتدای ملاقات آرام به شانه ی او بزنید و با لبخند نشان دهید که از دیدنش خوشحالید. یا وقتی دارد در مورد موضوع ناراحت کننده ای صحبت می کند دست او را بگیرید . با این کار بدون اینکه طرف متوجه شود به نوعی او را تحت تاثیر خود قرار می دهید و او با شما احساس صمیمیت خواهد کرد. البته ناید آنقدر محکم روی شانه یا بازویش بزنید که از دیدن شما بیزار شود. در حالی که مشغول صحبت هستید آرام دست خود را روی بازوی او بگذارید و انرژی خود را از طریق انگست دست به او منتقل کنید. علاوه بر ایجاد صمیمیت او به شما جذب خواهد شد.

 

ترفند روانشناسی 4. وقت زیادی را با او سپری کنید

روانشناسان ثابت کرده اند افراد بیشتر تمایل دارند به آدم هایی علاقه مند شوند که وقت زیادی را با آن ها می گذرانند. همین امر موجب جذب فرد مورد نظر به شما خواهد شد. به خاطر همین موضوع است که هم گروهی ها در کلاس های دانشگاهی به یکدیگر علاقمند می شوند. هر چه زمان بیشتری با هم وقت بگذرانید بیشتر علاقمند می شوید که در مورد هم بدانید. بنابر این اگر هدف شما تاثیر گذاری و جذب فرد خاصی است شرایطی را به وجود آورید تا با او بیشتر وقت بگذرانید. این مهمترین دلیلی است که ازدواج های سنتی و قدیمی تررا محکم و استوار نگه می داشته . زن و شوهر چون زمان زیادی را با یکدیگر سپری می کردند با این که در ابتدا علاقه ای به هم نداشتند به یکدیگر علاقمند می شدند و این موضوع ریشه ی روانشناسی داشته است.

 

ترفند روانشناسی 5. فرد را کپی کنید

در علم روانشناسی به این نشانه ی غیر کلامی معکوس گفته می شود و به زبان ساده تر هنگامی که دو نفر همزمان به خاطر بامزه بودن لطیفه ای می خندند ارتباط گرمی بین آن ها به وجود می آید. این رفتار می تواند به صورت نامحسوس تاثیر عجیبی روی طرف مقابل بگذارد. زمانی که در حال گفت و گو با او هستید رفتار و استایل ایستادن او را تقلید کنید. مثلا دست هایتان را روی هم بگذارید و یا شما هم به سمتی که او تماشا می کند نگاه کنید و مثل او ساعتتان را روی مچ دست جابه جا کنید.


حتما بخوانید: ده راز بزرگ شاد زیستن


 

همه ی افراد در ضمیر ناخودآگاهشان به طرف افرادی که به آن ها شباهت دارند جذب می شوند. در پایان مکالمه فرد به شما علاقمند شده است در صورتی که به هیچ عنوان نمی تواند دلیلش را توضیح دهد . چون شما فقط می دانید که در حال کپی برداری از او بودید. او به هیچ عنوان متوجه این رفتار شما نشده ات و شما را دوست خواهد داشت.

ترفند روانشناسی 6.با اطمینان و اعتماد به نفس نگاه کنید

سعی کنید با طرف مقابلتان ارتباط چشمی برقرار کنید و در نگاه شما احساس اعتماد به نفس وجود داشته باشد. سرتان را بالا بگیرید و احساس غرور کنید در چنین حالتی به آیینه نگاه کنید. این طرز نگاه موثر ترین نگاه شما برای جذب اطرافیانتان است. انسان ها تمایل زیادی دارند به سمت آدم های با اعتماد به نفس و مطمعن جذب شوند.

 

ترفند روانشناسی 7. خوب لباس بپوشید و خوشبو باشید

در درجه اول قبل از این که شما رفتاری از خود نشان دهید و حرفی بزنید این ظاهر شماست که گویای سلیقه،طبقه اجتماعی طرز فکر و شخصیت شماست. بنابر این در لباس پوشیدن خود دقت کنید. افراد خوش پوش همیشه مورد توجه بوده و اطرافیان را به سمت خود جذب می کنند. این ها در ارتباطات بیشترین تاثیر را خواهند گذاشت. بوی خوب نیز تاثیر عمیق تری روی انسان ها می گذارد آن ها از استشمام گل زیبای خوشبو بیشتر تحت تاثیر قرار می گیرند. گاهی مدت ها پس از ملاقات با شما عطر خوبتان همچنان در مشام طرفتان می ماند و قوانین جذب شما کار خودش را ادامه خواهد داد.

 

ترفند روانشناسی 8. با آرامش باشید

هنگامی که خوب و به آرامی نفس بکشید و با آرامش نگاه کنید. این مهم را به دیگران نیز انتقال خواهید داد . یکی از اهداف وجودی تمامی انسان ها رسیدن به آرامش است. با آرامش داشتن و خونسرد بودن دیگران را به خودتان علاقمند کنید. شرایطی را در نظر بگیرید که با فرد مورد نظرتان در حال پیاده روی هستید کافی است زمانی که ناگهان فرد دیگری در پیاده رو با شما برخورد می کند به آرامی با او رفتار کنید و معذرت خواهی او را با لبخند بپذیرید. اگر به او پرخاش کنید. فرد همراهتان این رفتار را خواهد دید و حالت دافعه نسبت به شما پیدا خواهد کرد.

 

ترفند روانشناسی 9. او را به خوردن نوشیدنی گرم در سرما و خنک در گرما دعوت کنید

برای هر فردی شرایط آسایش و لذت از غلبه بر شرایط نا مساعد دلچسب خواهد بود و شما را در این امر ناجی خود خواهد دانست. اگر همسرتان خسته به منزل می آید برای او قهوه ی گرم و یا چایی آماده کنید و در چنین شرایطی با او به گفت و گو بنشینید. اگر درحال قدم زدن با فرد مورد نظرتان در سرما هستید او را به خوردن لبوی گرم دعوت کنید. این رفتارهای کوچک می تواند تعمیم پیدا کند . اگر نور آفتاب او را اذیت می کند به گونه ای مقابل او بایستید تا سایه ی شما روی صورتش باشد یا آفتاب گیر ماشین را پایین بدهید و اینگونه شرایط او را درک کرده و توجه خود را به او نشان دهید.

 

ترفند روانشناسی 10. سر خود را به نشانه ی تاکید تکان دهید

این یکی از کاربردی ترین تکنیک ها برای این است که استادی در دانشگاه و یا هر محیط آموزشی دیگر به شما علاقمند شود. اگر می خواهید اساتیدتان به شما جذب شوند سر خود را به نشانه ی تاکید و تایید گفته هایش تکان دهید. این کار را در ارتباط با هر کس که قصد جذبش را دارید تکرار کنید. اما دقت کنید که تکان دادن سر باید طبیعی بوده و نباید حالت کلیشه ای به خود بگیرد.

مربوط به بخش روانشناسی و مشاوره

 

 

 

طراحی سایت ارزان - گره نرم افزاری آیدین

نظرات

مطالب مشابه

مطالب مرتبط

پست های تصادفی

آرشیو

لینک های مرتبط