دکوراسیون داخلی آپارتمان های کوچک 2

 بهاره نوروزی  1396/8/22 خانه و دکوراسیون   1121
آپارتمان های کوچک

دکوراسیون داخلی آپارتمان های کوچک 2

ایده های جالب برای دکوراسیون داخلی مدرن آپارتمان های کوچک، ، قسمت دوم

در قسمت اول به این نکته پرداختیم که می توان با انتقال بعضی عناصر محیطی در ساختار داخلی به ارتفاع از مساحت داخل منزل بیشتر استفاده کرد. به طور مثال تخت خواب را در اتاق خواب با پله به قسمت بالایی اتاق خواب برد و زیر آن را به کمد و جارختی و یا اتاق کار تبدیل کرد. این کار به طور ثابت است.

ممکن است شما با کمبود شدید جا در منزل مواجه باشید اما شرایط تغییرات کلی و سخت به طور ثابت را نداشته باشید. راحت ترین کار برای شما استفاده از وسایل و راه حل هایی است که مبلمان شما جای کمتری را اشغال کند. ساده ترین مثال برای این راه حل استفاده از میز و صندلی هایی است که صندلی های آن در مواقعی که از میز استفاده نمی شود به طور کامل در زیر آن قرار می گیرند و جای زیادی را اشغال نمی کنند.

به این شکل می توان در مواقعی که میز و صندلی بدون استفاده هستند از فضای بیشتری در منزل استفاده کرد.

در نمونه ی بالا همانطور که می بینید با یه طراحی ساده میز را به یک جعبه نصب شده روی دیوار با عرض کم تبدیل کرده است. و با توجه به طراحی قفسه های داخل جعبه شما به راحتی یک میز کار حرفه ای و کمد نگهداری وسایل خواهید داشت.

در تصویر بالا میز اتوی جالبی را می بینیم که محل نگهداری اتو نیز هست و در مواقع غیر ضروری جمع شده و به نظر من اگر روی آن آینه نیز نصب شود به یک آینه زیبا تبدیل می شود. در طراحی کابینت ها هم فضاهای بدون استفاده را می توان محلی برای نگهداری اشیای آویزان تبدیل کرد.

نکته ی تصویر بالا خیلی ساده بوده اما بسیاری از ما هنگام خرید تخت خواب به آن دقت نمی کنیم و معمولا زیر تخت خواب ها اشیا را بدون نظم قرار می دهیم که پر از گرد و خاک نیز می شوند و تمیز کردن آن کار دشواری است. تخت خواب هایی بسازید و یا بخرید که به هر نوعی زیر آن قابل استفاده باشد. در تصویر بالا زیر تخت کشو طراحی شده و تخت شما محکم تر و عمرش بیشتر هم می شود. می توانید از تخت های جک دار هم استفاده کنید اما حواستان باشد که از جنس مرغوب باشد تا خیلی زود خراب نشود و در هر صورت بالا و پایین آوردن تخت خواب های جک دار کار دشواری است.

اجازه ندهید زیر راه پله ها بدون استفاده بماند آن ها را با یک طراحی زیبا به بهترین کمد های نگهداری وسایل تبدیل کنید.

این تخت خواب تاشو خیلی جالب به راحتی به یک میز کار زیبا به همراه کمد تبدیل می شود و با طراحی منحصر به فردش حتی لازم نیست وسایل روی آن را تکان بدهید. آن ها در هنگام جمع و باز کردن به همان شکل باقی می مانند.

نمونه ای دیگر از طراحی جالب تخت خوابی که در هنگام جمع شدن به میز کار زیبا تبدیل می شود.

نمونه ی بالا تخت خوابی است که مطابق با تصویر قابل انتقال در فضا می باشد. به صورت برقی جابه جا شده و در هنگام روز به بالاترین نقطه می رود و در شب به پایین می آید و در زمانی که شما مهمان دارید در ارتفاع وسط قرار گرفته و مبل های راحتی زیر آن به تخت خواب تبدبل می شود.

امیدوارم از این قسمت دکوراسیون داخلی آپارتمان های کوچک لذت برده باشید.

با ما همراه باشید.

طراحی سایت ارزان - گره نرم افزاری آیدین

نظرات

مطالب مشابه

پست های تصادفی

آرشیو

لینک های مرتبط