رنگساژ مو در منزل

 بهاره نوروزی  1396/8/16 سلامتی و تناسب اندام   1435
رنگساژ مو در منزل

رنگساژ مو در منزل

روشی ساده برای رنگساز مو در منزل و تمدید رنگ موهای دکولره و مش شده ی شما

رنگ کردن مو و رنگساژ مو در منزل  کار بسیار هیجان انگیزی است و پس از این که کارمان تمام شود و سشوار نهایی را انجام دهیم از این که خودمان با دستان خودمان موجب زیبایی بیشتر خودمان شدیم لذت می بریم. امروزه از دکلره برای روشن کردن موها و مش استفاده می شود. موهای دکلره شده بسیار آسیب پذیر و ضعیف می شوند و تحت هر شرایطی به شما توصیه می کنم عمل دکولره را در سالن های زیبایی و زیر نظر متخصص انجام دهید و خودتان اقدام به این عمل نکنید چرا که آرایشگر علاوه بر داشتم دانش و سرعت عمل باید تسلط کافی را نیز روی موهای شما داشته باشد و خودتان روی سرتان تسلط کافی ندارید اما راه کاری که می خواهم در این پست به شما آموزش دهم برای مواقعی است که شما در آرایشگاه عمل دکلره را انجام داده اید و پس از مدتی رنگ موی شما بدرنگ شده و به اصطلاح رفته است و شما باید مجددا وقت و هزینه صرف کنید تا آرایشگر برایتان رنگساژ را  انجام دهد. می توانید با رنگساژ مو در منزل این کار را انجام دهید.

رنگ مویی با هر تناژی که دوست دارید معمولا بین شماره های 8 تا 10 انتخاب کنید بهتر است رنگی که انتخاب می کنید کمی از رنگ موی ضمینه ای که اکنون دارید تیره تر باشد تا موها زرزری رنگ و بد نشود و متناسب با حجم موهای خود مقداری از آن را خارج کنید مثلا موهای من بلند است و من یک رنگ موی کامل را استفاده می کنم و به هر مقدار که رنگ ریختید 1.5 برابر آن نیز اکسیدان بریزید و حواستان باشد که از اکسیدان 6 درصد استفاده کنید. چرا که موهای دکلره شده مقاومت کمی دارند.هر میزانی که اکسیان ریختید آب هم به ترکیب اضافه کنید و خوب مخلوط کنید.

به طور مثال اگر موهای بلندی دارید یک رنگ موی 100 میل را با 150 میل اکسیدان 6 درصد و 150 میل آب خوب ترکیب کنید. بهتر است این کار را در حمام انجام دهید. سپس موهای خود را به صورت فرق وسط به دو نصف تقسیم کرده و با استفاده از دستکش یک بار مصرف مثل زمانی که حنا یا ماسک مو میزنید ترکیب را به ساقه های یک سمت زده و فوری به ساقه های سمت دیگر بزنید و کمی مالش دهید و سعی کنید مواد به همه ی قسمت ها برسد.

سپس موهارا با شانه ای دندانه درشت شانه کرده. تا رنگ خوب پخش شود. چون ضمینه ی موها روشن است فوری موها رنگ میگیرد. فاصله ی بین یک دقیقه تا 10 دقیقه کافیست این دستور عمل برای موهای من در کمتر از 3 دقیقه جواب داد. وقتی احساس کردید موها رنگ گرفتند فوری بشویید تا آسیب نبیند. در این مرحله به هیچ عنوان شامپو نزنید و پس از این که با آب رنگ هارا شستید ماسک مو را به ساقه ها زده و پس از 5 دقیقه آب کشی کنید.

در هنگام سشوار موهای دکلره شده حواستان باشد که ابتدا به کمک سشوار موهارا خوب خشک کرده و از برس فلزی و سشوار به همراه هم فقط روی موهایی که خشک هستند و کمی نم دارند استفاده کنید چون موها ضعیف بوده و خورد می شوند.

اگر موهای شما بر اثر دکلره ی مداوم مقاومت خود را از دست داده اند یعنی تار موی شما مثل موهای عروسک پلاستیکی کش می آورد و آب را در خود زیاد نگه میدارد و هنگام شانه زدن خورد می شود.

آرایشگرها روش های درمانی دارند که می توانند به شما کمک کنند و تا حدودی ساقه های موی شمارا به حالت اولیه برگردانند به طور مثال اولاپلکس تراپی روشی است که در آن آرایشگر طی چند مرحله ساقه ی موی شمارا درمان می کند.

پس از این که موهای رنگساژ شده ی خود را سشوار کردید از رنگ زیبایی که آن ها مجددا به دست آورده اند حیرت کرده و با افتخار به همه می گویید موهایم را خودم رنگساژ کرده ام.

موفق و پیروز باشید

>> نوشته شده توسط bhn<<

 

طراحی سایت ارزان - گره نرم افزاری آیدین

نظرات

مطالب مشابه

مطالب مرتبط

پست های تصادفی

آرشیو

لینک های مرتبط