مدل کناف و نورپردازی سقف

 بهاره نوروزی  1396/8/29 خانه و دکوراسیون   8014
مدل کناف

مدل کناف و نورپردازی سقف

کناف چیست؟ چندین مدل زیبا از طراحی نورپردازی و کناف کاری سقف منازل

امروزی نورپردازی اصل مهمی از دکوراسیون داخلی محصوب می شود. در طراحی نورپردازی منازل از متریالی استفاده می شود که به اصطلاح به آن کناف می گویند. کناف ها تشکیل شده از دو لایه شبیه به مقوا هستند که مابین آن ها گچی می باشد و زخامت چند سانتی دارند.

با استفاده از این مقواهای گچی باکس هایی با منگنه بر روی سقف و دیوار ایجاد می شود. که به کمک آن ها می توان سیم کشی نورپردازی هارا مخفی کرد. بعد از این که باکس ها با طرح مورد نظر ایجاد شدند، قسمت هایی که باید لامپ ها از آن ها نمایان شوند با گرد بر بریده می شوند. سپس بتونه کاری شده و رنگ آمیزی صورت می گیرد. 

در این مرحله کناف کاملا حالت گچی به خود گرفته و انگار قسمتی از سقف است. سپس سیم کشی ها انجام شده و لامپ ها و نور مخفی ها در جای خود قرار می گیرند. این فرآیند هزینه ی آن چنانی در پی ندارد اما زیبایی بسیاری به منزل می دهد و شما می توانید هر مدلی که دوست داشتید خانه ی خود را نورپردازی کنید. سقف های آسمان مجازی نیز در نورپردازی ها می تواند جالب باشد.

در انتخاب مدل کناف هرچه ساده تر زیباتر و قیمت آن مناسب تر می باشد. بهتر است کناف بستری برای درخشش نورها باشد و کمتر به خود کناف شکل داده شود. چون جلوه زشت و زننده ای پیدا کرده و فضای منزل را از بین می برد. در صورتی که از لوستر استفاده می کنید برای اینکه لوستر شما جلوه ی بیشتری پیدا کند بهتر است آن را در کناف مخفی نکنید و از باکس دورتادوری ساده در کنار دیوارها استفاده کنید تا قاب عکس ها و ساعت به کمک آن نورپردازی شود و لوستر به تنهایی در وسط سقف خودنمایی کند.

 

 

 

طراحی سایت ارزان - گره نرم افزاری آیدین

نظرات

مطالب مشابه

مطالب مرتبط

پست های تصادفی

آرشیو

لینک های مرتبط