معرفی جذاب ترین خودروهای مفهومی سال 2018 به همراه تصویر

 پویان ایزدی  1396/11/3 تکنولوژی   544
جذاب ترین خودروهای مفهومی سال 2018

طرح های مفهومی ایده هایی ارزشمند برای نمایش اهداف شرکت ها خودروسازی به بهترین شکل ممکن هستند. در ادامه جذاب ترین خودروهای مفهومی سال 2018 را که تاکنون رونمایی شدند، معرفی خواهیم کرد.

هنوز به ماه فوریه هم نرسیده‌ایم، اما تاکنون طرح‌های مفهومی زیادی چه در نمایشگاه CES 2018 و چه در نمایشگاه خودرو دتروید به نمایش گذاشته‌شده‌اند. اگرچه همه خودروهای مفهومی همیشه به مدل‌های نهایی تولیدشده تبدیل نمی‌شوند، اما می‌توانند راهبرد شرکت‌های خودروسازی و ایده‌های آن‌ها را به مشتریان نشان دهند. در حال حاضر صنعت خودروسازی به سمت ساخت و تولید خودران‌ها و خودروهای الکتریکی پیش می‌رود.

با ما همراه باشید تا جذاب ترین خودروهای مفهومی سال 2018 که تا الآن رونمایی شده‌اند را، معرفی کنیم.

بایتون اس یو وی تمام الکتریکی ( Byton all-electric SUV)

بایتون اس یو وی تمام برقی- جذاب ترین خودروهای مفهومی سال 2018

بایتون، استارتاپ چینی، در نمایشگاه CES 2018 از یک خودرو مفهومی اس یو وی تمام الکتریکی رونمایی کرد. اگرچه این طرح مفهومی با مدل تولیدشده یکسان نخواهد بود (این مدل طبق گفته بایتون 85 درصد از کل طرح را نشان می‌دهد)، که سال 2019 به بازار عرضه می‌شود، اما خودرو مفهومی بایتون درک عالی از محصول نهایی را به مشتری خواهد داد.

بایتون اس یو وی تمام الکتریکی-جذاب ترین خودروهای مفهومی سال 2018

بایتون این طرح را یک خودروی هوشمند کاملاً بصری نامید. در آینده این محصول دارای تکنولوژی تشخیص چهره، دوربین به‌عنوان آینه‌بغل، کنترل خودرو با صدا و حرکت و قابلیت‌های خودران خواهد بود.

اینفینیتی کیو اینسپایریشن (Infiniti Q Inspiration)

اینفینیتی کیو اینسپایریشن- جذاب ترین خودروهای مفهومی سال 2018

شرکت نیسان، خودرو مفهومی اینفینیتی کیو اینسپایریشن را در نمایشگاه خودرو دیتروید به نمایش گذاشت. اگرچه هیچ تاریخ انتشاری برای محصول نهایی این خودرو معرفی نشده است اما نیسان اعلام کرد که تقریباً هر خودرو اینفینیتی تولیدی توسط این شرکت از سال 2021 به بعد کاملاً الکتریکی خواهد بود.

کیو اینسپایریشن- جذاب ترین خودروهای مفهومی سال 2018

این خودرو دارای موتور با ساخت بسیار خلاقانه است. بر اساس وب‌سایت اینفینیتی، خودرو کیو اینسپایریشن دارای اولین موتور با بیشترین قدرت پیشرانه ممکن در جهان خواهد بود که احتمالاً در کیو ایکس 50 2018 (QX50 2018) به‌کاربرده شود. این موتور، حدود 20 سال درحال‌توسعه بوده و به‌منظور قدرت بیشتر و مصرف کمتر نسبت به موتورهای کنونی ساخته‌شده است.

لکسوس ال اف 1 لیمیتلس (Lexus LF-1 Limitless)

لکسوس ال اف 1 لیمیتلس-جذاب ترین خودروهای مفهومی سال 2018

لکسوس، خودروی مفهومی ال اف 1 لیمیتلس خود را در نمایشگاه دیتروید به نمایش گذاشت. تویوتا، که حمایت‌کننده برند لکسوس است، امید دارد تا این خودرو را برای سال 2019 به بازار عرضه کند.

لکسوس ال اف 1 لیمیتلیس-جذاب ترین خودروهای مفهومی سال 2018

لکسوس امیدوار است که بتواند این خودرو را همچون شمشیر ژاپنی، قوی،سریع و به‌صورت خیره کنند عرضه کند.

منظور از بُرنده بودن این خودرو این است که بتوان رانندگی را از طریق کنترل لمسی گسترده روی فرمان و پد لمسی در کنسول مرکزی، آسان‌تر کرد. طراحی مفهومی این خودرو حس شمشیر ژاپنی را القا می‌کند.

کیا نایرو ای وی (Kia Niro EV)

کیا نایرو ای وی- جذاب ترین خودروهای مفهومی سال 2018

کیا نسخه الکتریکی کراس آور نایرو را در CES 2018 رونمایی کرد.

کیا نایرو ای وی- جذاب ترین خودروهای مفهومی سال 2018

این خودرو قابلیت‌هایی برای محافظت از عابران پیاده و راننده دارد، همچنین از دوربین، تکنولوژی تشخیص اشیاء و اسپیکر برای هشدار دادن به عابران پیاده که نزدیک به خودرو هستند، استفاده می‌کند. درون خودرو نیز راننده می‌تواند برای کنترل بسیاری از موارد از قابلیت‌های لمسی و حرکتی به‌کاربرده شده بهره ببرد.

نیسان آی ام ایکس (Nissan IMx)

نیسان آی ام ایکس- جذاب ترین خودروهای مفهومی سال 2018

نیسان نیز خودرو مفهومی آی ام ایکس را در نمایشگاه CES 2018 به نمایش گذاشت.

نیسان آی ام ایکس- جذاب ترین خودروهای مفهومی سال 2018

طرح به راننده اجازه می‌دهد تا بخشی از رانندگی را به خود خودرو بسپارد. آی ام ایکس با فرمان کشویی و چرخ‌هایی ساخته‌شده تا بتواند به خودرو اجازه دهد که خود را کنترل کند. نیسان اعلام کرد که آی ام ایکس می‌تواند با یک‌بار شارژ 370 مایل (595 کیلومتر) مسیر را طی کند.

نیسان ایکس موشن (Nissan Xmotion)

نیسان ایکس موشن- جذاب ترین خودروهای مفهومی سال 2018

نیسان از طرح کانسپت اس یو وی ایکس موشن خود در نمایشگاه دیترویت، رونمایی کرد.

نیسان موشن-جذاب ترین خودروهای مفهومی سال 2018

طرح مفهومی بسیار چشم‌نواز است. ترکیبی از درب‌های دو طرف بازشو و اتاق داخلی قرمزرنگ، باعث می‌شود تا ظاهر طرح مفهومی را بیش‌ازپیش زیباتر و متفاوت‌تر از محصول اصلی نمایش دهد. نیسان اعلام کرد که طراحی داخلی نشان‌دهنده حس پل و رودخانه است.

تویوتا ای پلت (Toyota e-Palette)

تویوتا ای پلت- جذاب ترین خودروهای مفهومی سال 2018

تویوتا افرادی را که عشق فراوانی به شیشه‌های دودی دارند با رونمایی از خودرو مفهومی ای پلت در CES شگفت‌زده کرد.

تویوتا ای پلت- جذاب ترین خودروهای مفهومی سال 2018

این محصول به‌طور گسترده می‌تواند برای تبلیغات و کسب‌وکار به‌کاربرده شود. تویوتا امیدوار است که بتواند خودرو را اوایل سال 2020 به بازار جهانی عرضه کند و ای پلت تماماً برای کسب‌وکار استفاده شود. شرکت به دنبال تولید 3 مدل متفاوت با اندازه‌های متفاوت خواهد بود که بتوانند برای حمل‌ونقل، حمل بار و همچنین به‌صورت یک فروشگاه سیار استفاده شوند.

جی ای سی اینورج (GAC Enverge)

جی ای سی اینورج- جذاب ترین خودروهای مفهومی سال 2018

شرکت خودروسازی چینی جی ای سی، کراس آور مفهومی خود را در نمایشگاه دیتروید به نمایش گذاشت. درحالی‌که هیچ تاریخ مشخصی از عرضه آن تعیین نشده، این شرکت امیدوار است که بتواند خودرو را تا پایان سال 2019 وارد بازار امریکا کند.

جی ای سی اینورج- جذاب ترین خودروهای مفهومی سال 2018

این خودرو مفهومی قابلیت‌های خیره‌کننده‌ای دارد. به‌علاوه وجود درب‌های حالت پرنده، اینورج یک صفحه دیجیتالی عریض و قابلیت‌های واقعیت افزوده برای سرنشینان درروی داشبورد دارد. جی ای سی ادعا کرد که این خودرو می‌تواند تا 595 کیلومتر مسیر را با یک‌بار شارژ طی کند.

نظر شما در مورد جذاب ترین خودروهای مفهومی سال 2018 چیست؟ آیا به زودی شاهد خودرو های خودران و تمام الکتریکی به صورت گسترده خواهیم بود؟

طراحی سایت ارزان - گره نرم افزاری آیدین

نظرات

مطالب مشابه

مطالب مرتبط

پست های تصادفی

آرشیو

لینک های مرتبط