هشت خصوصیت فیزیکی زنان جذاب از نگاه مردان

 بهاره نوروزی  1396/10/25 مشاوره و روانشناسی   2457
خصوصیت فیزیکی زنان جذاب

خصوصیت فیزیکی زنان جذاب : این که مردان جذب خصوصیات فیزیکی زنان می شوند اصلا موضوع جدید و عجیبی نیست. اما در این پست با توجه به تحقیقات علمی به 8 خصوصیت فیزیکی زنان که در بیشتر مردان موجب جذب می شود اشاره می کنیم.

اغلب این توجهات در غریزه ی ذاتی مردان نهفته است چرا که در وجود آن ها قرار داده شده که به دنبال شریک زندگی سالمتر و بارورتر باشند تا نسل بهتری از آن ها باقی بماند.


حتما بخوانید: زنان جذاب برای مردان چه کسانی هستند؟به گفته دکتر مید ویلسون، استاد روانشناسی و مطالعات زنان و جنسیت در دانشگاه DePaul،  ویژگی های فیزیکی که مردان در یک زن جذاب می بینند در بیشتر موارد هشت مورد زیر می باشد.

خصوصیت فیزیکی زنان جذاب :

1. زنانی که از بدنشان مراقبت می کنند و به خود می رسند

زنانی که ظاهر تمیز و شسته رفته ای دارند با قدرت بیشتری جنس مخالف را جذب می کنند.  این زنان به سلامتی خود اهمیت می دهند.  ظاهر آن ها در بیشتر موارد آراسته است. همواره رژیم غذایی و مراقبت های پوستی خود را در نظر دارند و این زنان در نظر مردان مسئول تر و قابل اعتماد تر به نظر می رسند.

 

2. نسبت کمر به باسن

زنانی که نسبت اختلاف کمر به باسن بیشتری دارند بیشتر مورد پسند مردان قرار می گیرند و این نیز از خصوصیت فیزیکی زنان جذاب بشمار می آید، این ناشی از این است که این زنان به صورت غریزی توانایی باروری بیشتری دارند و نسبت به سایرین احتمال بروز بیماری ها در آن ها کمتر است. بهترین نسبت اندازه ی دور کمر به باسن زنان نسبت 7 به 10 است . یعنی به طور مثال خانمی با دور کمر 70 سانتی متر و دور باسن 100 سانتی متر دارای اختلاف اندازه ی ایده آل است.

3. موهای سالم و زیبا

موهای سالم یکی دیگر از فاکتورهای سلامتی و جوانی در زنان است. مردان معمولا جذب زنانی می شوند که موهای سالم و زیبا دارند. شاید در لحظه ای که موهای زیبا و بلند زنی نظر مردی را جذب می کند اصلا به موضوع سن و سلامتی و ... هیچ توجهی نداشته باشد اما در وجود اوست که به دنبال این خصیصه باشد. موهای سالم و بلند و خوشبو و زیبا در زنان اغلب نظر جنس مخالف را به خود جذب می کند.

4. لبخند

لبخند همیشه به عنوان یک ویژگی جذاب ازنظر مردان محسوب می شود. به نظر می رسد که زنانی که بیشتر لبخند می زنند طرفداران بلقوه ی بیشتری خواهند داشت. دندان های سفید تاثیر بسزایی در یک لبخند زیبا خواهند داشت و از این رو بهتر است که آنها را داشته باشیم. مردان همیشه برای زنی که در بیشتر موارد روی لب هایش لبخند دارد غش می کنند.

5. رنگ قرمز


حتما بخوانید: چرا باید رنگ قرمز بپوشیم


رنگ قرمز جازبه ی زیادی در نظر مردان دارد. آن ها معمولا رژ قرمز را به سایر رژها و لباس قرمز را به لباس های دیگر ترجیح می دهند. زنان جذاب بهتر است که لباس های قرمز در کمدهایشان داشته باشند و برای جذب همسرشان آن ها را بپوشند.

6. آرایش ملایم

بیشتر زنان بر این باورند که با آرایش غلیظ عیب های صورت خود را بپوشانند اما از نظر مردان عیب های ریز چهره آن چنان که به چشم خانم های ریزبین می آید دیده نمی شود. بر اساس مطالعات زنانی که با آرایش ملایم زیبا هستند 40 درصد جذاب تر از زنانی هستند که با آرایش غلیظ زیبا می شوند. در زمان آرایش و میکاپ خیلی ریزبین و دقیق نباشید و اجازه دهید چهره تان طراوت و تازگی را با یک میکاپ سبک و زیبا احساس کند و در عین حال سن شما کمتر به نظر برسد.

7. دست و پای کشیده

استفاده از مدل های قد بلند و کشیده ریشه در این سلیقه ی ذاتی مردان دارد. این یک ایده آل عجیب و غریب است اما اغلب مردان زنان با دست ها و بازوهای کشیده و ساق پای کشیده و خوش فرم را دوست دارند.

8. صدای رسا

صدای بلند و رسا از سایر خصوصیت فیزیکی زنان جذاب می باشد و علت این که اغلب مردان نمی توانند در برابر صدای خنده ی بلند زنان مقاومت کنند و به سوی آن ها نگاه می کنند همین موضوع می باشد. این ویژگی نیز در ضمیر ناخودآگاه آن ها قرار دارد. اما برعکس مردان زنان جذب مردانی می شوند که صدای آرام و ملایم دارند.

مربوط به بخش روانشناسی و مشاوره

طراحی سایت ارزان - گره نرم افزاری آیدین

نظرات

مطالب مشابه

مطالب مرتبط

پست های تصادفی

آرشیو

لینک های مرتبط