پیدایش خط سبز رنگ روی آیفون 10 های 20 میلیون تومانی

 پویان ایزدی  1396/8/20 تکنولوژی   894
آیفون 10

مشکلات آیفون 10 و پس لرزه های آن

شرکت اپل چند سالی است که با بعضی از باگ های ریز و درشت در هنگام ارسال دستگاه هایش دست و پنجه نرم می کند. به تازگی از سراسر دنیا چندین و چند عکس در مورد گوشی فوق گرانقیمت آیفون 10 به دست رسیده که شان می دهد صفحه نمایش آن دچار خط سبز رنگی می شود که به هیچ وجه نمی توان آن را از بین برد.این خط به خط سبز مرگ معروف است.

تاکنون دلیل ظهور این خط سبز رنگ مشخص و آماری از تعداد دقیق گوشی‌هایی که به این مشکل دچار شده‌اند اعلام نشده است.

 گوشی‌های آیفون ۱۰ در داخل نمایشگر دارای الگوی زیرپیکسل الماسی هستند که این موضوع باعث می‌شود تمامی زیرپیکسل‌های سبزرنگ در یک خط پشت سر هم قرار گیرند و زیرپیکسل‌های قرمز و آبی به‌صورت یک در میان، حضور یابند.

ظاهرا در گوشی‌هایی که دچار مشکل ظهور خط سبزرنگ شده‌اند، یک خطای الکتریکی به‌وقوع پیوسته و باعث شده است که یک ولتاژ خاص به یک خط مشخص از زیرپیکسل‌های سبزرنگ اعمال و آن‌ها دیده شوند. امتداد این خط سبزرنگ از بالا تا پایین نمایشگر نشان می‌دهد که مشکل یادشده به لبه‌های گوشی بازمی‌گردد؛ ظاهرا چیزی در لبه‌ی نمایشگر وجود دارد که ولتاژی نادرست به یک خط از زیرپیکسل‌های سبزرنگ می‌فرستد.

این مشکل معمولا در دستگاه‌هایی ظاهر می‌شود که در آن‌ها از چندین فناوری مختلف به‌طور همزمان استفاده شده است. چنین مشکلی سال گذشته برای سامسونگ نیز رخ داد؛ با این تفاوت که آن خط، به جای سبز، صورتی بود. یکی از کاربرانی که گوشی‌ وی با این مشکل مواجه شده، می‌گوید پس از مراجعه به فروشگاه اپل، آن را تعویض کرده است.

آیا شما هم با گوشی فوق گرانقیمت آیفون 10 خود به چنین مشکلی برخورد کرده اید؟

 

طراحی سایت ارزان - گره نرم افزاری آیدین

نظرات

مطالب مشابه

پست های تصادفی

آرشیو

لینک های مرتبط