چرا هیچگاه عشق اول فراموش نمی شود

 پویان ایزدی  1396/9/10 مشاوره و روانشناسی   709
عشق اول

چرا هیچگاه عشق اول فراموش نمی شود

عشق ، یک نوع رابطه احساسی فوق العاده قوی است که تمام اعضای بدن را برای یک هدف هماهنگ می کند. این احساس روی هر فرد اثرات مختلفی دارد. یکی را متمرکز می کند و یکی را بی اختیار!

تا به حال شده که عاشق شوید؟ حب خیلی ساده است ،احتمال آن 99  درصد است چون شروع هرگونه احساس در بدن انسان بدون دخالت خود اوست. اگر تا به حال عاشق شده اید پس مطمئنا این نکته را قبول دارید که عشق اول هیچگاه فراموش نمی شود. اما چرا؟ دلایل مختلفی برای برای ماندگاری این حس در بدن وجود دارد که به آن های می پردازیم

عشق اول ماندگارترین خاطره ذهن است

ذهن ما همیشه اولین ها را بیشتر در خود نگهداری می کند. عشق اول هم از همان دسته خاطراتی است که برای اولین بار در ذهن هک می شود. پس به طور خودکار ذهن آن را به عنوان نقطه شروع همه آن احساسات قرار می دهد. هر زمان که بخشی از آن احساس به ما دست می دهد خاطره اولیه در ذهن رخ می دهد. روزی که برای اولین بار دیدیم، اولین بار حس کردیم، اولین بار عاشق شدیم و آن را تجربه کردیم. این ما نیستیم که به ذهن دستور می دهیم، این ذهن ما است که ما را وادار به یاد آوری می کند.

همیشه تجربه های اول جور دیگری است

انسان از کودکی هر نوع کاری را که برای اولین بار یاد بگیرد بسیار دوست دارد و شاید هیچگاه دیگر نتواند آن حس را تجربه کند. حس راه رفتن، بازی کردن، خندیدن، مدرسه رفتن، پیروز شدن و.... عشق اول هم از آن دسته تجربه ها است، برای اولین بار احساسی در دلتان به وجود می آید که که تا به حال نداشته اید. شاید عجیب باشد و شاید هم خیلی دوست داشتنی. آنقدر دوست داشتنی که نمی خواهید دیگر آن را از دست بدهید. به خودتان می گویید چه شده است؟ چه اتفاقی برایم افتاده؟ همه این احساسات را تنها در همان تجربه اول حس خواهید کرد.

عشق اول واقعی ترین حس ممکن است

این نکته را هیچگاه فراموش نکنید که عشق اول واقعی ترین و به نوعی پاک ترین احساسی است که برای هر فرد به وجود می آید. البته شاید بپرسید چرا. دلیل این است که احساس به نوعی تازه و شاداب است و به قولا هیچگونه خط و خشی روی آن نیافتاده است. احساس نو و جدید کاملا همه چیز را در نیمه پر لیوان می بینید و همانطور که خودش هست ، بقیه را نیز تصور می کند.

انسان ها بدون هیچ تجربه شکستی وارد این احساس می شوند

تجربه شکست در روابط احساسی باعث بدبینی و از بین رفتن اعتماد انسان ها به یکدیگر می شود و تا آن جایی پیش می رود که حتی دیگر حس عشق از بین می رود. چرا تجربه شکست انقدر روی احساس تاثیر دارد؟ دلیل اینجاست که هر فرد به گونه ای از کودکی به همه دنیا خوش بین است و از هیچ قرد دیگری بدی ندیده و می تواند به راحتی نسبت به بقیه احساس داشته باشد. اما زمانی که اعتماد ها را از دست بدهید ورود احساسات عمیق را نیز به خود می بندید. عشق اول شروع رابطه ای بدون هیچ نوع پیش زمینه بد ذهنی است.

 

طراحی سایت ارزان - گره نرم افزاری آیدین

نظرات

بهار

لبخند عمیق و معنادار

1396/9/10

مطالب مشابه

مطالب مرتبط

پست های تصادفی

آرشیو

لینک های مرتبط