کشک بادمجون مخصوص رژیمی

 بهاره نوروزی  1396/8/1 آشپزخانه   1214
کشک بادمجون

کشک بادمجون غذای سنتی خوشمزه ، لذیذ و محبوبی است که بیشتر به صورت پیش غذا و در کنار غذاهای اصلی سرو می شود.اما با این وجود به تنهایی می تواند یک وعده ی غذایی کامل محصوب شود . مخصوصا اگر با دستور غذایی زیر پخته شود که علاوه بر مواد معمول آن همراه با شنبلیله و گردو سرشار از آهن و فسفر و کلسیم و پتاسیم و ... بوده و همچنین به صورت کاملا رژیمی تهیه می شود.

مواد لازم:

بادمجان 5 عدد

پیاز 2 عدد 

سیر 5 حبه

نعناع خشک 1 قاشق غذاخوری

کشک 5 قاشق غذاخوری 

پودر شنبلیله خشک  1 قاشق غذاخوری

گردوی خرد شده 3 قاشق غذاخوری

نمک و فلفل و زردچوبه به مقدار لازم

دستور پخت:

ابتدا بادمجون ها را پوست کنده و خورد می کنیم سپس بر روی سطح آن ها مقداری نمک می ریزیم و اجازه می دهیم که به مدت نیم ساعت همینطور بماند .

بعد آن ها را می شوییم و بر روی دستمال تمیزی می چینیم تا آب آن ها خشک شود. و به این طریق بادمجون های ما هنگام سرخ کردن روغن کمتری را یه خود می گیرند و همچنین اگر اندکی تلخ باشند تلخی آن ها از بین می رود.اگر ماهیتابه ی رژیمی در دسترس باشد بسیار بهتر است چرا که با اندکی روغن سطح 2 طرف آن را چرب می کنیم و بادمجان ها به آن نمی چسبد . بادمجان ها را ردیفی در ماهیتابه رژیمی می چینیم و درب آن را می بندیمم و بعد از 5 دقیقه ماهیتابه را پشت و رو می کنیم. و اینگونه با کمترین روغن ممکن بادمجان ها سرخ و مغز پخت می شوند. اگر ماهیتابه ی رژیمی در دسترس ندارید می توانید از ماهیتابه ی معمولی استفاده کنید اما روغن کمی بریزید و بادمجان ها را کاملا سرخ نکنید بلکه فقط کمی تفت دهید و سپس  نیم استکان آب در ماهیتابه ریخته و درب آن را ببندید تا مغز پخت شود.

اگر می خواهید کشک بادمجون خشمزه ای داشته باشید باید پیاز داغ خوبی در آن بریزید چرا که همه ی مزه ی آن به پیاز داغ است. برای این که پیاز داغ شماا عالی شود بهتر است که آن را به صورت خلال خلال منظم خورد کرده و در آب بریزید و پس از نیم ساعت که در آب ماند در سبد بریزید تا آب آن کاملا گرفته شود و خشک خشک شود. سپس آن را سرخ کنید.حبه های سیر را هم له کرده و به همراه پیاز ها سرخ کنید. سپس زردچوبه نمک و فلفل و نعنا و شنبلیله را هم ریخته روی حرارت ملایم قرار دهید.نعنا و شمبلیله به نوعی سردیه این غذا را از بین می برد.

حال اگر می خواهید شکل پیاز داغ ها در غذا معلوم باشد ابتدا بادمجون ها را له کرده و سپس به مخلوط اضافه کنید. ولی اگر میخواهید مواد ما کاملا یکدست شود بادمجون ها را ریخته و پس از آن همه ی مواد را با گوشت کوب برقی مخلوط کنید. گردو ها را هم به مواد اضافه کنید و کمی تفت دهید. سپس کشک را با یک چهارم لیوان آب مخلوط کزده و به مواد اضافه کنید. پس از 5 دقیقه غذای ما آمادست. با کمی نعنا داغ، پیاز داغ ،گردو و کشک می توانید روی آن زا تزئین کنید.

 

طراحی سایت ارزان - گره نرم افزاری آیدین

نظرات

مطالب مشابه

پست های تصادفی

آرشیو

لینک های مرتبط